, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Socialinis tinklas „Facebook“ gali būti geras laimikis investuotojams dabar, tačiau ateityje dar laukia problemos dėl jo priežiūros.
Visa tai prasidėjo kaip pokštas. Markas Zuckerbergas paskelbė savo bičiulių iš Harvardo universiteto nuotraukas internete ir leido kitiems komentuoti, kuris iš jų „karštas“, o kuris – ne. Dabar, prabėgus aštuoneriems metams, „Facebook“ yra „karščiausia“ bendrovė pasaulyje.
Vasario 1 dieną šis socialinis tinklas pranešė apie pirminį viešą akcijų siūlymą (IPO). Pagal jį apskaičiuota visos kompanijos vertė galėtų siekti nuo 75 iki 100 milijardų JAV dolerių. Tai – išskirtinis atvejis. Investuotojai tiki, kad ši jauna, pasipūtusio 27 metų amžiaus vaikino valdoma bendrovė yra verta daugiau už „Boeing“, didžiausią pasaulyje lėktuvų gamintoją. Ar jie išsikraustė iš proto?
Nebūtinai. „Facebook“ netrukus galės didžiuotis pritraukęs vieną milijardą vartotojų arba vieną septintąją pasaulio gyventojų. Pernai jis gavo 3,7 milijardo JAV dolerių pajamų ir vieną milijardą grynojo pelno. Tai toli gražu nepaaiškina didelės akcijų kainos. Tačiau kadangi „Facebook“ rado naują būdą įkinkyti priešistorinį instinktą, yra pakankamai priežasčių tikėtis, kad „Facebook“ sukeltas triukšmas pasiteisins.
Žmonės mėgsta gyventi visuomenėje, ir „Facebook“ supaprastina jų norų įgyvendinimą. Kuklus asmuo internete tampa iškalbingesniu. Jauni, judrūs ir užsiėmę žmonės „Facebook“ tinklą laiko efektyviu būdu palaikyti ryšį. Tai galima daryti nešiojamojo kompiuterio ar išmaniojo telefono pagalba, tuo metu gulėti lovoje, laukti autobuso arba apsimesti, kad dirbama.
Galima susirasti senus draugus, susidraugauti su naujais, dalytis nuotraukomis, rengti vakarėlius ir keistis nuomonėmis apie naujausią George‘o Clooney filmą.
Kadangi daugiau žmonių jungiasi į „Facebook“ tinklą, jo patrauklumas didėja. Prisijungusieji (ir padarę tai nemokamai) prieina prie platesnio rato. Neprisijungę gali pasijusti atsidūrę nuošalyje nuo grupės. Toks grįžtamojo ryšio mechanizmas jau pavertė „Facebook“ didžiausiu socialiniu tinklu daugelyje šalių. Viena iš septynių pasaulyje internete praleidžiamų minučių yra praleidžiama „Facebook“ tinkle.
Jo augimas gali sulėtėti kai kuriose pasiturinčiose šalyse. Tai nestebina, nes jis tose šalyse jau plačiai išplitęs. Be to, šis tinklas yra užblokuotas Kinijoje. Tačiau tinklas toliau plečiasi sparčiai besivystančiose šalyse, tokiose kaip Brazilija ir Indija.
Su nedidele draugų pagalba
Kai kaina siekia šimtą milijardų JAV dolerių, tai vargu ar gali būti laikoma pigiu pirkiniu. Tačiau kiti technologijų milžinai verti dar daugiau. „Google“ rinkos kapitalizacija yra 190 milijardų dolerių, „Microsoft“ – 250 milijardų ir „Apple“ – 425 milijardai.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)