, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Ar gali sprogstamiausia Silicio slėnio įmonė klestėti be jos kūrėjo?
2005 metais Stanfordo universiteto diplomų įteikimo šventėje technologijų korporacijos „Apple“ generalinis direktorius Steve‘as Jobsas patarė auditorijai vengti dogmos spąstų ir turėti drąsos klausytis savo širdies balso ir intuicijos.
„Išlik alkanas. Išlik neprotingas“, – tarė jis baigdamas kalbą.
Sekdamas savo paties pavyzdžiu S. Jobsas, pasitraukęs iš „Apple“ vadovo pareigų rugpjūčio 24 dieną, nuo 1997 metų, kai grįžo vadovauti bendrovei, ją iš beviltiškos griuvenos, stovėjusios ant bankroto ribos, pavertė pasaulio užkariautoja, kuri technologijų pramonei suteikė naują formą.
Kiek anksčiau šį mėnesį „Apple“ netgi trumpam buvo aplenkusi naftos perdirbimo gigantą „Exxon Mobil“ ir tapusi vertingiausia pasaulio bendrove.
Joks kitas pastarojo meto vadovas taip visapusiškai neįkūnijo ir neapibrėžė įmonės, kaip S. Jobsas. Todėl jo sprendimas pasitraukti iš generalinio direktoriaus pareigų neišvengiamai sukėlė klausimų, ar „Apple“ be savo verslaus maestro prie vairalazdės išliks tokia pat alkana ir apdovanota tokia pat laukine sėkme.
Kitos technologijų pramonės milžinės susidūrė su tuo, kad pasitraukus jų kultiniams vadovams blėso kompanijų sėkmė.
Kitos technologijų pramonės milžinės susidūrė su tuo, kad pasitraukus jų kultiniams vadovams blėso kompanijų sėkmė. „Microsoft“ vargo bandydama susigrąžinti savo sėkmę, kai 2000 metų sausį Billas Gatesas pasitraukė iš generalinio direktoriaus pareigų.
Ar galėtų „Apple“ laukti panašus likimas? Tai atrodo mažai tikėtina dėl kelių priežasčių. Viena iš jų – bendrovė turėjo daug laiko pasiruošti šitai akimirkai. S. Jobsas anksčiau kelis kartus buvo pasitraukęs nuo kasdienių vadovavimo „Apple“ reikalų, kai buvo operuotas dėl retos formos kasos vėžio 2004 metais. Kiekvieną kartą bendrovės vykdomasis direktorius Timas Cookas laikinai pavaduodavo savo vadovą.
Tai leido T. Cookui, kuris dabar keičia S.Jobsą generalinio direktoriaus pareigose, pajusti šio aukščiausio posto skonį. Kartu tai suteikė „Apple“ valdybai galimybę stebėti jo veiklą. Kiekvienu iš tokių atveju T. Cookas užtikrino, kad „Apple“ pinigų kalimo mašina suktųsi be sutrikimų.
Dešimtojo dešimtmečio pabaigoje atėjęs į „Apple“ apdirbamosios pramonės ir logistikos specialistas T. Cookas panaikino beveik visas gamybos operacijas ir perkėlė gamybą į Aziją. Paskelbdama apie jo paaiškinimą „Apple“ valdyba pareiškė, kad T. Cookas parodė „nepaprastą talentą ir sveiką protą visame tame, ką jis daro“.
Talentų gausu įvairiuose „Apple“ lygiuose. Vykdomieji pareigūnai, kaip kad bendrovės rinkodarą prižiūrintis Philas Schilleris ir dizaineris britas Jonathanas Ive‘as yra komandos, artimai dirbusios daugelį metų, dalis. Jeigu T. Cookas išlaikys šią grupę kartu, „Apple“ turėtų laukti šviesi ateitis.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)