, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Stebėti lenktynes dėl Didžiojo prizo gali būti sudėtinga. Automobiliai liejasi akyse. Tik itin gera rega apdovanoti žiūrovai gali atskirti, kuris iš jų laimi. Ką tik prasidėjo ne ką mažiau painios lenktynės dėl pačios „Formulės-1“ įsigijimo.
Gegužės 3 dieną žiniasklaidos grupė „News Corporation“ ir Italijos Agnelli dinastijos investicinė įmonė „Exor“ pranešė, kad rengia verslo planą ir gali pateikti pasiūlymą privataus kapitalo fondui „CVC Capital Partners“.
Beveik 5 procentus „The Economist“ valdanti bendrovė „Exor“ ir „News Corporation“ į veiksmą įsiterpia tuo metu, kai yra daug netikrumo. 2012 metų pabaigoje nustos galioti susitarimas dėl „Formulės-1“ pelno paskirstymo tarp komercinių teisių turėtojų ir lenktynių komandų.
Derybos dėl naujos sutarties prasideda dabar. Šiuo metu komandos gauna pusę veiklos pelno prieš nusidėvėjimą ir amortizaciją. Tačiau pranešama, kad jos reikalauja iki 80 procentų.
„Formulės-1“ vadovas Bernie‘s Ecclestone‘as yra 80 metų amžiaus ir neturi įpėdinių. B. Ecclestone‘as bendradarbiauja Vokietijoje atliekamame tyrime dėl galimo kyšio davimo aukštam Vokietijos banko „Bayerische Landesbank“ vadovui. Šis bankas 2005 metais sutarė parduoti „Formulės-1“ akcijas „CVC Capital“. B. Ecclestone‘as neigia ką nors žinantis apie nusižengimą.
Valdant privataus kapitalo fondui „Formulės-1“ verslo apsukos stipriai sulėtėjo. Nuo 2006 metų šį sportą per televiziją žiūrinčių žmonių sumažėjo dešimtadaliu.
Pasak Christiano Sylto, finansinės ataskaitos „Formula Money“ autoriaus, metiniai bilietų pardavimai smuko daugiau nei 15 procentų nuo 3,7 mln. 2006 metais iki 3,2 mln. 2010 metais. Tą iš dalies lėmė didesnės kainos.
„Formulės-1“ gerbėjai sensta. Šis sportas įdėjo nedaug pastangų jaunimui pritraukti. Jis pasikliauja tokių didelių reklamos užsakovų kaip Ispanijos bankas „Santander“, telekomunikacijų bendrovė „Vodafone“ ir elektronikos, buitinės bei telekomunikacijų įrangos bendrovė LG netiesiogine lenktynių reklama, bet pats nedaug tedaro, kad reklamuotų sportą.
Amerikos automobilių lenktynių asociacija NASCAR, priešingai, daug išlaidauja rinkodarai.
B. Ecclestone‘as pritraukė pinigų srautus keldamas „Formulę-1“ į naujas rinkas Azijoje ir Artimuosiuose Rytuose, kur dėl galimybės rengti Didžiojo prizo lenktynes vyriausybės yra pasirengusios pakloti nemažas sumas.
Mokesčiai už lenktynių rengimą dabar yra didžiausias šio sporto pajamų šaltinis, tampantis didesniu už teisių transliuoti lenktynes pardavimą. Kai kurie verslui artimi šaltiniai abejoja, ar tai tvaru. Dėl didelių ir kasmet augančių rinkliavų daugiau nei kada nors iki šiol lenktynių trasų yra nuostolingos. Kai kurios šalys yra rizikingos: „Formulė-1“ praras daug pinigų dėl kovo mėnesį Bahreine atšauktų lenktynių.2 psl. >>
o tereikia Schumacheri pakeist i Scherzinger