, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Panašu, kad rinkimų kampanija tik pagilins Amerikos susiskaldymą. Amerikoje pirminiai rinkimai dar nėra oficialiai pasibaigę, bet pasitraukus Rickui Santorumui akivaizdu, kad Mittas Romney bus respublikonų kandidatas. Po sekinančių pirminių rinkimų M.Romney naują etapą pradeda atsilikdamas. Barackas Obama pirmauja apklausose. Tačiau iki rinkimų dar septyni mėnesiai, ir M. Romney turi nemenkų galimybių lapkričio mėnesį juos laimėti.
Mažiau nei pusė Amerikos rinkėjų pritaria, kad B. Obama gerai atlieka savo darbą. Šeši iš dešimties mano, kad šalies raida prasta. Ekonomika atsigauna vis dar silpnai,12,7 milijono amerikiečių neturi darbo. Kovo mėnesį Amerikoje sukurta tik 120 tūkstančių naujų darbo vietų, ir tai mažiau nei tikėtasi bei mažiau nei pastaraisiais mėnesiais.
Kova bus nuožmesnė nei buvo 2008 metais. Iš prigimties M.Romney yra nuosaikus. Tačiau pirminiai rinkimai jį gerokai trūktelėjo link dešiniųjų kraštutinumų. Pirminiuose rinkimuose jis buvo priverstas girtis esantis „smarkiai konservatyvus“ bei palaikyti tokias politikos priemones kaip didžiulį socialinių išlaidų mažinimą. Tai pasiekė tokį lygį, kad net šis garsus nuomonių keitėjas sunkiai sugebės išsižadėti savo žodžių.
Po pirminių rinkimų dauguma kandidatų pagal pažiūras būriuojasi centre. Tačiau M. Romney žino, kad norėdamas pritrauktų jo nemylinčius konservatyvius rinkėjus turi sutelkti jų neapykantą B. Obamai. Tuo tarpu B. Obama, panašu, tiki, kad nebegali dar kartą prisistatyti vienytoju, esančiu aukščiau už politinį susiskaldymą. Šį kartą jis labiau vykdo partinę programą. Todėl jau ir taip susiskaldžiusios Amerikos laukia dar labiau skaldantys rinkimai.
Antrą kartą sunkiau
2008 metais B. Obama žadėjo ryžtingumą, viltį ir „pokyčius, kuriais galime tikėti“. Jo patrauklumą didina tai, kad jis buvo šviežias, jaunas senatorius, siūlantis naują kryptį po išklerusios George‘o Busho administracijos. Be to, jis atrodė saugesnis pasirinkimas nei 72 metų Johnas McCainas.
Tačiau prezidento postą jau užimantys kandidatai nebegali vien žadėti. Šį kartą jis bus vertinamas labiau ne pagal tai, kas jis yra, o pagal tai, ką ligi šiol padarė. Atsižvelgiant į aplinkybes, jam sekėsi ne taip jau prastai. B. Obama gali teisėtai pareikšti, kad sustabdė didžiąją recesiją nuo tapimo didžiąja depresija. Jis išgelbėjo Detroito automobilių gamintojus ir stabilizavo bankų sistemą.
Triuškindamas „al-Qaeda“ ir nužudydamas Osamą bin Ladeną B. Obama paneigė nuomonę, kad demokratai yra nepakankamai griežti nacionalinio saugumo klausimais. Vis dėlto „galėjo būti ir blogiau“ niekada nebuvo įkvepiančiu rinkimų šūkiu.
M. Romney teigia, kad B. Obama blogą padėtį pavertė blogesne. Tačiau jeigu B.Obama nebūtų panaudojęs milijardų skolintų dolerių smunkančiai ekonomikai skatinti, dar daugiau amerikiečių dabar neturėtų darbo.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)