, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Prancūzijos vidaus reikalų ministerija paskelbė radikalias priemones, kuriomis bus siekiama užkirsti kelią nepilnamečių nusikalstamumui šalyje. Nuo šios savaitės Paryžiaus simboliu tapusiuose Eliziejaus laukuose uždrausta elgetauti, skelbia šalies žiniasklaida. Spauda taip pat aprašo sprogimą šalia branduolinės elektrinės bei praneša, kad Prancūzija ir Ruanda žengia susitaikymo link.
Draudimas nukreiptas prieš rumunus
Pasak Paryžiaus policijos viršininko, jo nurodymų įsigaliojęs draudimas prašyti išmaldos yra išskirtinė priemonė, tačiau atitinkanti situacijos rimtumą. Nuo antradienio „gražiausiame pasaulio prospekte“ draudžiama elgetauti ar užsiimti panašia veikla, skelbia „Le Figaro“.
Ši drausminė priemonė galios šešis mėnesius. O jos tikslinė grupė – atvykėliai iš Rumunijos. Dažniausiai šie yra nepilnamečiai ir įdarbinti mafijos tinklų, kurie aktyviai veikia Prancūzijos sostinėje. Paryžiaus policijos viršininko teigimu, šiandien 10 procentų asmenų, kurie pasirodo sostinės teismuose už nusikalstamą veiklą, yra rumunai. Jie vagia mobiliuosius telefonus, pinigines, banko korteles ar ką tik iš bankomatų ištrauktus pinigus, vilioja pinigus iš praeivių meluodami apie renkamas lėšas labdarai.
Šiais metais Prancūzijos sostinėje policijai įkliuvo 4800 rumunai. Pernai šis skaičius buvo 2500. Taigi svečių iš Rumunijos nusikalstamumas išaugo 90 procentų. Panašu, kad jie pamilo ir kitus Prancūzijos miestus – Marselį bei Lioną.
Šiais metais Prancūzijos sostinėje policijai įkliuvo 4800 rumunai. Pernai šis skaičius buvo 2500. Taigi svečių iš Rumunijos nusikalstamumas išaugo 90 procentų.
Pasak vidaus reikalų ministro Claude‘o Guéanto, naujos drausminės priemonės yra nacionalinės reikšmės, o jomis nesiekiama nieko išskirti. Tačiau būtina griežtinti tvarką, pagal kurią nusikalstama veikla įtariami rumunai yra grąžinami – savo noru ar priverstinai – į savo kilmės šalį.
Pasak „Le Figaro“, vidaus reikalų ministro žodžiai paaiškina draudimo prašyti išmaldos tikslingumą. Policijos pareigūnai, sulaikę draudimą pamynusius asmenis, jiems išrašys 38 eurų baudą bei turės teisę patikrinti sulaikytųjų asmens dokumentus. Jeigu prasižengusiųjų turimi leidimai būti šalyje neatitiks visų reikiamų sąlygų, Prancūzijos svetingumo negerbiančius atvykėlius bus galima išprašyti.
Paryžiaus policijos viršininkas neatmeta galimybės minėtą draudimą taikyti ir kitose sostinės vietose, tokiose kaip Šventosios Širdies bazilikos kvartalas.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)