, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Daugelyje Europos šalių nedarbo procentas – dviženklis skaičius. Vokietija iki šiol šiame liūne atrodė lyg žaliuojanti oazė. Nors šalyje bedarbių yra tiek, kiek Lietuvoje gyventojų – apie 3,1 milijono – nedarbas siekia tik 7,3 proc. Tačiau baiminamasi, kad padėtis gali keistis į blogąją pusę.
Portalas „Deutsche Welle“ rašo, kad iš Vokietijos traukiasi tarptautinės bendrovės. Informacinių technologijų koncernas IBM per šiuos metus ketina Vokietijoje naikinti tūkstančius darbo vietų. Bendrovė „ThyssenKrupp“, veikusi Vokietijoje 100 metų, taip pat atsisveikina ir parduoda verslą. Taip sunyks beveik 850 darbo vietų. Koncernas „Nokia Siemens Networks“ darbuotojų skaičių ketina mažinti beveik 3000, o filialą Miunchene visai uždaryti.
Sąrašą galima tęsti. Vokietijos darbo birža sako, kad dabartinė gera darbo rinkos padėtis gali būti tarsi tyla prieš audrą.
Holgeriui Schaeferiui, darbo rinkos tyrinėtojui iš Kelno universiteto, toks darbo vietų mažėjimas nekelia nuostabos. Jis tikina, kad tai – natūralūs dinamiškos ekonomikos pokyčiai. Ekonomika augs lėčiau nei 2011 metais, todėl ir darbo rinkoje bus jaučiamas sąstingis. Tačiau didelės grėsmės mokslininkas neįžvelgia. Priešingai, jis mano, kad nepaisant sulėtėjusio ekonomikos augimo, nedarbas Vokietijoje šiemet dar labiau mažės.
H. Schaeferis mano, kad ekonomikos varikliu ir toliau bus paslaugų pramonė. Laikinai šiame sektoriuje įdarbinti žmonės labiausiai ir mažino nedarbą. 2012 metų sausį bedarbių Vokietijoje buvo 3,082 mln. Tai yra 300 tūkstančių daugiau negu gruodį, bet 264 tūkstančiais mažiau nei prieš metus.
Darbo rinkos tyrinėtojai sako, kad pramonės įmonės kasmet, išskyrus krizės piką 2009 metais, sukuria naujų darbo vietų. Metalo apdirbimo ir elektrotechnikos pramonė net ne visada randa tinkamos kvalifikacijos darbuotojų. H. Schaeferis mano, kad ir gamybos pramonė šiemet dar pasiūlys naujų darbo vietų.
Mažiausias nedarbo lygis Europos Sąjungoje užfiksuotas Austrijoje (4,1 proc.), Olandijoje (4,9 proc.) bei Liuksemburge (5,2 proc.). Daugiausia bedarbių buvo Ispanijoje (22,9 proc.), Graikijoje (19,2 proc.) bei Lietuvoje (15,3 proc.).
KOMENTARAI (0)