, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
„Gazprom“ vadovas Aleksejus Mileris nesutinka, kad į Europą tiekiamų dujų kaina yra per didelė. Vokietijos dienraščiui „Sueddeutsche Zeitung“ jis sakė, kad Rusijos tiekiamos dujos yra net per pigios.
Žurnalisto paklaustas, ar „Gazprom“ nesinaudoja monopolija tam, kad galėtų kelti kainas, A. Mileris tikino su tuo nesutinkantis. Jis pripažino, kad su kitomis eksportuojančiomis bendrovėmis vyksta derybos dėl kainų formavimo, bet priminė, kad dujų kaina yra susijusi su naftos kaina.
„Per pastaruosius dešimt metų nafta brango kaip ir daugelis kitų žaliavų. Rusijos dujos nėra brangios, jos net per daug pigios“, – įsitikinęs „Gazprom“ vadovas.
Taip pat A. Mileris sakė, kad Rusijos dujų milžinė neketina atsisakyti savo plėtros planų Vokietijoje. Nors „Gazprom“ derybos dėl bendradarbiavimo su Vokietijos elektros ir dujų tiekėja RWE nepavyko, bendrovė neatsisako planų įsitvirtinti Vokietijoje. „Mes norime tiekti ne tik dujas, bet ir gaminti elektrą“, – interviu sakė „Gazprom“ vadovas.
Naujiems projektams reikalingas Vokietijos valdžios palaiminimas, tačiau A. Mileris tikina, kad neketina laukti politikų malonės ir toliau derasi su partneriais.
Dienraštis rašo, kad Vokietijos ekonomikos ministerija turėjo atidžiau išnagrinėti „Gazprom“ atėjimo į Vokietiją sąlygas. Rusijos dujų milžinė tiekia apie ketvirtadalį Europoje suvartojamų dujų ir yra didžiausia dujų tiekėja Vokietijoje.
Iki šiol „Gazprom“ nepavyko didysis planas pačiai kaip tiekėjai įsitvirtinti Vokietijos rinkoje. Derybos su RWE dėl bendradarbiavimo statant naujas elektrines žlugo. Tačiau „Gazprom“ neketina pasiduoti ir toliau derasi su smulkesniais elektros tiekėjais ir planuoja bendradarbiauti su komunalinių paslaugų įmonėmis. Lapkritį Rusijos dujų milžinė nupirko Heseno tiekėją „Envacom“.
Susitikime su Europos Komisija dėl reikalavimų atskirti dujotiekio eksploatavimą nuo dujų tiekimo A. Mileris pradėjo grasinti teisiniais žingsniais. Jis piktinosi, kad Briuselis įvedinėja naujas taisykles ir daro spaudimą tokioms eksportuojančioms šalims, kaip Rusija.
KOMENTARAI (0)