, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Niekam ne paslaptis, kad euro atsiradimas simbolizavo ne tik vieningos rinkos kūrimo viršūnę, bet ir aukštą integracijos lygį, kuris turėtų užtikrinti demokratiją ir stabilumą neretai kariaujančioje Europoje. Ironiška, tačiau panašu, kad palaikyti stabilią demokratiją Europoje siekiama visai nedemokratiškomis priemonėmis, rašoma JAV žurnale „Time“.
Naujieji Italijos ir Graikijos vadovai, puikiai susigaudantys Europos biurokratijos koridoriuose, buvo sutikti pakiliai, tačiau neramina tai, kad nė vienas iš jų nebuvo išrinktas į parlamentą demokratiniu būdu. Senojo žemyno vadovams euras tapo svarbesniu nei pati demokratijos dvasia.
„Demokratija yra labai ribota. Ji gali susinaikinti iš vidaus. Tačiau šių vadovų paskyrimas nėra nei geras, nei blogas reiškinys, to tiesiog reikia“, – teigė Romos universiteto politikos mokslų profesorius Robertas D‘Alimonte.
„Naujoji valdžia tik įrodo, kad demokratijos reikšmė Italijoje yra antraeilė. Kuo trumpiau jie laikysis, tuo geriau“, – teigė Italijos gynybos ministras Ignazio La Russa.
Vis dėlto, kai kurių ekonomistų nuomone, valdžios galvų kaita nepadės stabilizuoti situacijos Europoje. „Mes manome, kad Italija anksčiau ar vėliau praneš apie savo nemokumą, kas neabejotinai sukels katastrofiškus padarinius visame pasaulyje“, – savo ataskaitoje pastebėjo tyrimų bendrovė „Capital Economics“.
Žurnalo teigimu, naujasis Italijos premjeras Mario Monti turi tik vieną priemonę savo planams įgyvendinti – baimę. „Jis galės „šantažuoti“ Italijos politikus. Kiekvieno balsavimo metu politikams bus priminta, kad jei koks nors įstatymas nebus priimtas, visa atsakomybė kris ant jų galvų“, – teigė Romos universiteto Europos politikos ekspertas Giovanni Orsina.
Tačiau lieka neaišku, ar tokia taktika bus veiksminga ir ilguoju laikotarpiu. Pasigirsta nuomonių, kad naujieji Pietų Europos šalių vadovai buvo įstumti į valdžią tam kad patenkintų finansų gigantų norus, o ne piliečių valią. „Ko gero, netrukus turėsime visą vyriausybę sudaryta iš „Goldman Sachs“ darbuotojų“, – juokavo vienas Italijos parlamentaras.
KOMENTARAI (0)