, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Izraelio gatvėse žmonės lyg niekur nieko aptarinėja karinio konflikto jų teritorijoje galimybę. Svarstoma, kad susirėmimai tarp Irano ir Izraelio prasidės vasarą, rašoma JAV dienraštyje „The Washington Post“.
„Žmonės neketina eiti į gatves ir protestuoti prieš ginkluotus veiksmus, – dienraščiui sakė gatvėje užkalbintas 57 metų buhalteris Avi Funesas. – Ore tvyro kažkoks nebylus sutarimas dėl to, kas gali nutikti“.
Izraelio politikai ir ginkluotųjų pajėgų vadai jau porą mėnesių nesutaria, ar kariniai veiksmai atneštų naudos, ar sukeltų brangų ir destruktyvų konfliktą, kuris nusineštų daug gyvybių. Tarsi pildamas žibalo į ugnį Teheranas pareiškė, kad bet kokie priešiški veiksmai prieš Iraną sulauks griežto atsako.
Tačiau Izraelio politikai ir gyventojai puikiai supranta, kad atominis ginklas Teherano rankose neleistų ramiai miegoti nė vienam šalies gyventojui, tad ginkluoti veiksmai turėtų būti pateisinami. Vis dėlto bijoma, kad Iranas pradės bombarduoti tankiai apgyvendintas Izraelio teritorijas, taip pražudydamas tūkstančius civilių gyventojų.
Izraelio gynybos ministras Ehudas Barakas, siekdamas nuraminti savo tautiečius, išplatino pranešimą apie potencialius jo šalies nuostolius ilgojo nuotolio raketų atakos atveju. „Jei žmonės nelįs į gatves ir sugebės išlikti savo namuose, nuostoliai turėtų būti minimalūs. Mūs skaičiavimais, neturėtų būti nė 500 žuvusiųjų. Izraelis tikrai nebus sunaikintas“, – tautą ramino E. Barakas.
Tačiau Tel Avivo gyventojai jaučia įtampą ir baimę. „Gyvenimas teka įprasta vaga, tačiau kankina nežinomybė, – pasakojo vidutinio amžiaus moteris, užkalbinta gatvėje. – Kankina jausmas, kad nutiks kažkas labai blogo, tačiau visi stengiasi tokias mintis vyti šalin“.
„Kokią išeitį mes turime? Jei Iranas turės atominę bombą, mes jausime nuolatinę grėsmę. Dar daugiau, kai Teheranas jau turės atominę bombą, niekas nedrįs jų bombarduoti“, – karinę intervenciją teisino susirūpinęs Tel Avivo gyventojas. Dienraštis taip pat primena, kad, neoficialiais duomenimis, Izraelio karinės pajėgos taip pat turi atominį ginklą.
KOMENTARAI (0)