, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Nors Europos lyderiai iš paskutiniųjų bando sukurpti veiksmingą Senojo žemyno gelbėjimo planą, politinė stagnacija Italijoje dėl taupymo priemonių verčia abejoti greitų sprendimų galimybėmis, rašo dienraštis „The Washington Post“.
Šiuo metu vis dar nėra aišku, kaip efektyviai panaudoti lėšas, numatytas Graikijai ir Italijai gelbėti. Situaciją paaštrino ir netikėtai atšauktas euro zonos šalių finansų ministrų susitikimas.
JAV iždo sekretorius Timothy Geithneris teigė, kad detalūs planai padėtų įtikinti investuotojus, jog Europa yra pajėgi susidoroti su savo problemomis, kurios kyla dėl neatsakingo vyriausybių skolinimosi ir grasina viso žemyno bankininkystės sistemai. „Mes norime to paties, ko ir visas pasaulis – detalių planų, o ne krūvos tikslų“, – žurnalistams teigė Jungtinių Valstijų iždo sekretorius.
T. Geithneris kartu su Kinijos ir kitų šalių atstovais ragina euro zonos nares kuo greičiau pateikti aiškų planą, kuriame būtų nuspręsta, kaip paremti bankus, padėti Graikijai ir užtikrinti Italijos bei Ispanijos galimybes skolintis už priimtiną kainą. Išaugus šių šalių skolinimosi įkainiams padidėja ir nemokumo tikimybė.
KOMENTARAI (0)