, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Euro problemos ir auganti subyrėjimo rizika didina įtampą visame žemyne, o ir taip prieš Europos integraciją nusistatę britai į Europos Sąjungą pradeda žiūrėti vis labiau neigiamai, rašo JAV dienraštis „The Washington Post“.
Nors britai niekuomet nepasižymėjo palankumu Europos Sąjungai, pastaruoju metu skeptikų skaičius dar išaugo. Didėjanti atskirtis Europoje parodo finansų krizės padarinius: šalys bado viena kitą pirštais, nevengiama kandžių replikų, grasinama atkasti senus karo kirvius.
Neseniai atliktos apklausos duomenimis, 49 proc. britų balsuotų už išstojimą iš Europos Sąjungos ir tik 40 proc. norėtų išlikti vieningos Europos dalimi. Jungtinėje Karalystėje vis dažniau pasigirsta nuogąstavimų dėl augančios Vokietijos įtakos. Garsus britų žurnalistas Richardas Littlejohnas perspėja savo skaitytojus, kad Europoje bunda ketvirtasis Reichas.
Konservatorių valdoma Didžioji Britanija siekia panaudoti dabartinę skolų krizę savo įtakai didinti ir bando atgauti Europos biurokratams perleistas funkcijas. Jungtinės Karalystės valdantieji netgi parėmė krizės suvaldymo planą, kuriame numatyta panaikinti vienodas Europos Sąjungos regionines taisykles, kaip kad darbo savaitės trukmė.
Dar daugiau – britų premjeras Davidas Cameronas pasiūlė perkonstruoti Europos Sąjungą taip, kad ši taptų ne integruotų šalių bloku, o laisvų šalių tinklu, nes esą centrinė valdžia tik sukuria nereikalingas taisykles ir nurodymus, teigiama „The Washington Post“.
Danijoje, kuri, kaip ir Didžioji Britanija, pasirinko išlaikyti nacionalinę valiutą, atlikta apklausa parodė, kad beveik 65 proc. piliečių atmeta bet kokią galimybę kada nors įsivesti bendrą Europos valiutą. Tuo pat metu nerimaujama, kad užsitęsusi krizė gali sustabdyti Serbijos ir Turkijos planus tapti Europos Sąjungos narėmis.
„Šiuo metu Europoje tvyro įtampa. Net labai korektiškame Vokietijos parlamente galima išgirsti kalbų apie „tingius italus“, kas atrodė visiškai neįmanoma prieš porą metų, – pasakojo Europos tarptautinių santykių tarybos vadovas Markas Leonardas. – Euro krizė suartins Europą instituciškai, tačiau ekonomiškai, politiškai ir kultūriškai Senasis žemynas žiūri į skirtingas puses“.
KOMENTARAI (0)