, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Dienos skaičius
148
Tiek tūkstančių kompiuterių kasdien paveikia kompiuteriniai virusai.
Visi tekstai

Pasaulis

„The Wall Street Journal“: Turkija uždegė žalią šviesą rusiškoms dujoms

Vilius Petkauskas | 2011-12-30

Rusija gavo Turkijos leidimą statyti „South Stream“ dujotiekį per Juodąją jūrą. Turkija buvo paskutinis trukdis rusiškoms dujoms pasiekti Europą aplenkiant Ukrainą ir Baltarusiją, rašo „The Wall Street Journal“.

Ekspertų teigimu, naujasis dujotiekis dar labiau pririš Europos Sąjungą (ES) prie rusiškų gamtinių išteklių. Dar daugiau, ES remiamas „Nabucco“ dujotiekio projektas gali atsidurti aklavietėje, rašo „The Wall Street Journal“.

Valstybinė Rusijos dujų kompanija „Gazprom“ didžiąją dalį žaliavų į Europą eksportuoja per Ukrainos vamzdynus, tačiau pastarųjų metų nesutarimai paskatino Maskvą ieškoti alternatyvių kelių dujoms. Analitikų manymu, „South Stream“ padidins spaudimą Ukrainos vyriausybei, todėl ši neišvengiamai turės pataikauti Maskvai.

Naujasis dujotiekis turėtų eiti per Juodąją jūrą, Bulgariją, Serbiją ir Vengriją, o po to keliauti į Vakarų Europos vartotojų namus. Dienraštyje teigiama, kad Italijos, Vokietijos ir Prancūzijos energetikos kompanijos taip pat dalyvaus minėto projekto finansavime.

„Tai neabejotinai yra teigiamas įvykis, Europa galės naudotis stabiliu ir prienamu energijos šaltiniu“, – situaciją komentavo Rusijos premjeras Vladimiras Putinas.

Tuo tarpu Europos Komisijos atstovai teigė neįžvelgiantys „South Stream“ svarbos Senajam žemynui. ES atstovai svarbesniu laiko „Nabucco“ projektą, kurį įgyvendinus, Azerbaidžano dujų atsargos pasiektų Europą aplenkdamos Rusiją. Vis dėlto, kaip rašo „The Wall Street Journal“, abu projektai kol kas egzistuoja tik popieriuje.

„Panašu, kad Rusija naudoja „South Stream“ kaip kozirį prieš atnaujinant derybas su Ukraina, – teigė energetikos tyrimų instituto „JBC Energy“ konsultantas Johannes Benignis. – Abejoju ar Rusijai iš viso apsimoka statyti naują ir brangų dujotiekį“.

Praeitą mėnesį Baltarusija mainais į pigias dujas, Maskvai pardavė valstybinį dujotiekį, manoma, kad panašių veiksmų imsis ir Ukraina. Ekspertų nuomone, beveik 16 mlrd. dolerių kainuosiantis „South Stream“ atsipirktų negreit, tad būtų daug logiškiau investuoti į Ukrainos ir Baltarusijos dujotiekių modernizaciją.

Puslapis 1

KOMENTARAI (0)

Dienos grafikas

Komentarai

Pirmiausia, gerai pagalvokite: kodėl iš tiesų norite būti ne kuo kitu, o rašytoju? Kas per keistas kam ...
Rinkimuose nugalėjusios partijos, atrodo, turi svarbesnių rūpesčių nei kompetentingos Vyriausybės kad ...
Pastaraisiais metais aukštasis mokslas tapo vienu svarbiausių diskusijų objektų. Reikėtų džiaugtis, ...

Skaitytojų komentarai

  • 2013-02-07
    Atleiskit, bet ką autorius norėjo psaakyti šia karikatūra? Asmeniškai manau, jog tokios ir panašios karikatūros bei visas (ne)lygių teisių diskursas tik paaštrina visuomenės nusistatymą kad taip ir yra, vargšės tos moterys . O neturėtų būti IR tikrai ne visada yra. Neužskaitau.
    Sulanny
    Komentuojamas straipsnis
    Vie