, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Panašu, kad Kremlius grįžta prie senų įpročių – Jungtinės Valstijos kaltinamos opozicijos lyderių kurstymu, bei papirkinėjimu, rašoma „The Wall Street Journal“.
Nors tikėtina, kad Vladimiras Putinas laimės Rusijos prezidento rinkimus, lieka neaišku, kaip Kremlius tvarkysis su galimais kaltinimais nesąžiningumu ir balsų klastojimu. Pastarųjų savaičių protestai neramina Maskvą, tačiau panašu, kad Rusijos žmonės nori laisvų rinkimų ir yra pasiryžę to siekti protestais net stingdančiame šaltyje.
Priešiška Valstijoms Maskvos pozicija eskaluojama naudojantis valstybiniais transliuotojais, kurie yra smarkiai prižiūrimi Kremliaus. Baracko Obamos vykdoma JAV ir Rusijos santykių „perkrovimo“ politika atsimušė į aklavietę: Maskva ne tik kursto savo piliečius prieš JAV, bet ir vetavo Vašingtono inicijuotą Jungtinių Tautų rezoliuciją dėl Sirijos prezidento Bsharo al-Assado atsistatydinimo.
Rusijos atstovai teigė vetavę rezoliuciją dėl jos šališkumo ir neteisėtų siekių nuversti esamą režimą. Jungtinių Valstijų valstybės sekretorė Hillary Clinton pavadino balsavimą dėl rezoliucijos farsu ir tikino, kad konstruktyvus dialogas su Maskva nebuvo įmanoma. „Iki paskutinės akimirkos buvau įsitikinusi, kad dėl smulkmenų netinkančių rusams susitarsime ir rezoliucija bus priimta, tačiau tai yra tiesiog neįmanoma,“– nusivylimo neslėpė H. Clinton.
Dar daugiau, V. Putinas ir jo šalininkai savo oponentus išvadino Vašingtono pastumdėliais. Praėjus vos kelioms dienoms po tokių dabartinio Rusijos premjero pareiškimų nacionalinė televizija parodė dokumentinį filmą pavadinimu „Užsieniečiai jiems padės“, kuriame pasakojama, kaip šalies opozicijos lyderiai gauna nurodymus iš JAV pareigūnų.
„Putinas yra vienintelis Europos lyderis, kuris sugebėjo atsispirti amerikietiškos hegemonijos idėjai,“– sakė buvęs Rusijos atstovas NATO ir dabartinis premjero patarėjas gynybos klausimais Dmitrijus Rogozinas.
Ekspertų teigimu, griežtas Rusijos tonas yra smarkiai susijęs su artėjančiais prezidento rinkimais. Esą taip siekiama patraukti radikalesnius Rusijos piliečius į savo pusę. „Jei ne rinkimai, valdžios pozicija būtų kitokia tiek Sirijos, tiek masinių protestų atžvilgiu. Šiuo metu siekiama į savo pusę palenkti kuo daugiau rinkėjų,“ – sakė Rusijos ir Eurazijos projekto Vašingtone vadovas Nikolajus Zlobinas.
KOMENTARAI (0)