, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Gavęs nurodymą per dešimt metų sutaupyti Pentagono biudžete 450 milijardų dolerių, gynybos sekretorius Leonas Panetta ketina mažinti išlaidas srityse, kurios buvo laikomos neliečiamomis, praneša „The New York Times“.
L. Panettą teigė, kad jaučia didelį spaudimą mažinti 700 milijardų dolerių siekiantį biudžetą, kuris nuo 2001 metų padvigubėjo. Teigiama, kad Pentagonas ketina mažinti karių pensijas, karių skaičių ir pristabdyti ginkluotės atnaujinimą.
Gynybos sekretorius teigė, kad Pentagono analitikai ieško būdų, kaip sumažinti išlaidas, skiriamas branduoliniam arsenalui. Tikimasi nustatyti branduolinių galvučių kiekį, kurio užtenka apsiginti ir atremti atakas.
Vienas iš taupymo būdų gali būti JAV karių išvedimas iš Europos. Vis dėlto L. Panetta patikino, kad karių išvedimas būtų kompensuojamas karine pagalba NATO narėms. Tikimasi, kad sumažinus pajėgas Europoje bus galima plėsti savo įtaką Azijoje.
Kongreso teigimu, 450 milijardų dolerių apkarpymai sumažintų Pentagono biudžetą 7-8 % per ateinančius 10 metų, tačiau teigiama, kad panikos kelti nereiktų, nes beveik visi planai bus įgyvendinti pabaigus karus Afganistane ir Irake.
L. Panettos nuomone, sritys, kurios transformavo visą JAV karo mašiną, turėtų sulaukti adekvataus finansavimo. Toks prioritetas turėtų būti suteiktas nepilotuojamų lėktuvų misijoms, specialiosioms pajėgoms ir kibernetinei gynybai.
„Mes kursime mažesnes, mobilesnes ir lankstesnes pajėgas, kurios galės atlikti visapusiškas užduotis ir ginti mūsų šalies interesus“, – apie planus kalbėjo L. Panetta.
Iranas ir Šiaurės Korėja buvo įvardytos kaip didžiausios JAV saugumo grėsmės. Pentagono vadovas užtikrino, kad Jungtinės Valstijos visada bus pajėgios atremti ir nugalėti šių šalių pajėgas. Vis dėlto vengta kalbėti apie ilgalaikius karinius konfliktus minėtose šalyse – esą reikia mokytis iš klaidų, padarytų Afganistane ir Irake.
KOMENTARAI (0)