, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Nesvarbu, kaip baigsis Europos vadovų susitikimas Briuselyje – britai pralaimės bet kokių atveju, rašo JAV dienraštis „The New York Times“. Jei euras žlugs, Didžiosios Britanijos ekonomika smuks taip pat smarkiai, kaip Vokietijos ar Prancūzijos, o jei Europos vadovai susitars dėl glaudesnio fiskalinio bendradarbiavimo, Londono įtaka kontinente ryškiai sumažės.
„Šiuo metu Vokietija neabejotinai yra Europos lyderė, – dienraščiui teigė Europos reformų centro vadovas Charlesas Grantas. – Prancūzija tapo Vokietijos parankine, o Didžioji Britanija dar niekada nebuvo tokia neįtakinga“.
Britus labiausiai neramina tai, kad euro zonos šalių suartėjimas pakenks šalies ekonominiam varikliui – finansų sektoriui. Dar daugiau, griežtesnė finansinė kontrolė tiesiogiai paveiktų britiškų prekių pajėgumą konkuruoti tarptautinėse rinkose, kas neabejotinai sulėtintų ir taip vargiai augančią ekonomiką.
Suprasdami nedėkingą Londono padėtį Vokietijos ir Prancūzijos vadovai atvirai piktinasi bet kokiais D. Britanijos premjero Davido Camerono pasisakymais prieš griežtesnę finansų sektoriaus priežiūrą. „Jūs nepasinaudojot puikia proga patylėti, – prieš šešias savaites Prancūzijos prezidentas Nicolas Sakrozy leptelėjo D. Cameronui. – Mes pavargome nuo nuolatinės kritikos. Iš pradžių teigiate, kad euras jums nerūpi, o dabar bandote kištis į bendros valiutos ateitį“.
„D. Cameronui leista suprasti, kad Europai nė motais jo žodžiai. Prancūzija ir Vokietija aiškiai pabrėžė, kad jie gali daryti ką tik nori ir visiškai nesvarbu – patinka tai britams ar ne“, – situaciją komentavo britų politikos profesorius Notingemo universitete Stevenas Fieldingas.
„The New York Times“ teigimu, situaciją komplikuoja ir tai, kad artima Vašingtono ir Londono draugystė taip pat išgyvena sunkius laikus. Jungtinės Valstijos neigiamai vertina britų gynybos biudžeto karpymą, kuris nebeleidžia D. Britanijai išlaikyti dešinės JAV rankos statusą.
O cia viskas gerai surasyta. Astalavista British Babies
Na va, ir priėjo britai liepto galą. Norėjo būti tokiais išskirtiniais, deja ir liko pastumdėliais.