, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Šv. Pauliaus katedros Londone kanauninkas Gilesas Fraseris atsistatydino iš savo pareigų po to, kai prieš kapitalizmą protestuojanti minia įsikūrė bažnyčios kieme. Tokio poelgio priežastimi tapo, kaip spėjama, susipriešinimas bažnyčios viduje dėl to, kaip reaguoti į demonstracijas, rašo „The Independent“.
Katedros dekanas Graeme‘as Knowlesas anksčiau buvo pareiškęs, kad bažnyčios viduje svarstomos įvairios priemonės reaguoti į protestuotojų veiksmus, tarp jų – ir teisinis kelias. Tuo tarpu kanauninkas G. Fraseris, prijaučiantis protestuotojams, leido suprasti, kad nesutikdamas su bažnyčios reakcija pasitrauks iš pareigų.
Katedros atstovai tikino esą „nusivylę“ dėl G. Fraserio pasitraukimo. Dekanas G. Knowlesas pareiškė, kad kanauninko įnašas į bažnyčios gyvenimą buvo „unikalus“, mat jis padidino katedros indėlį į miesto gyvenimą. Pasak dekano, visi buvo nusivylę dėl to, kad G. Fraseris „negalės tęsti darbo šiomis iššūkių pilnomis dienomis“.
Pasak komentaro tame pačiame „The Independent“, prieš kapitalizmą protestuojančių žmonių palapinės katedros kieme netikėtai atskleidė susiskaldymą klerikalų ir visos Anglikonų bažnyčios viduje.
Nors iš pradžių Šv. Pauliaus katedra krikščioniškai priėmė protestuotojus, tačiau pradėjus augti palapinių skaičiui pakeitė nuomonę. Bažnyčios durys buvo užvertos pirmą kartą nuo istorinio Londono bombardavimo Antro pasaulinio karo metais, o bažnyčios dekanas kartu su miesto meru Borisu Johnsonu sujungė jėgas tam, kad atsikratytų protestuotojais. Savo elgesį jie teisino susirūpinimu dėl protestų keliamų grėsmių sveikatai ir saugumui.
KOMENTARAI (0)