, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Lenkijos žiniasklaida skelbia, kad Europos Komisija netrukus paskelbs apie 8 svarbiausių energetikos projektų finansavimą 2014-2020 metais. Iš jų net penki tiesiogiai palies Lenkiją. Kita energetikos tema – Austrija, Suomija ir Vokietija turi pastabų dėl Lenkijoje planuojamos statyti atominės jėgainės, dėl to projektas gali užtrukti. Tuo tarpu dar nepradėjusiame dirbti naujajame Lenkijos Seime jau kilo skandalas – dėl prašymo posėdžių salėje nukabinti kryžių.
Milijardai energetikos jungtims
Tarp 8 prioritetinių energetinių projektų, kuriuos 2014-2020 metais planuoja finansuoti Europos Sąjunga, net 5 yra elektros ir dujų jungtys, kuriomis naudosis ir Lenkija, praneša šios šalies naujienų agentūra PAP. Ji skelbia gavusi tai patvirtinantį dokumentą.
Europos Komisija trečiadienį ketina paskelbti apie naujo Europos infrastruktūros fondo (Connnecting Europe Facility – CEF) steigimą ir pinigų skyrimą konkretiems projektams. 2014-2020 metais fondas disponuos 50 mlrd. eurų. Iš tos sumos per 8 mlrd. bus skirta Europos energetikos rinkoms integruoti ir vadinamosioms energetinėms autostradoms tiesti. Lenkija jau seniai siekia, kad šios energetinės autostrados taptų ES prioritetu ir gautu iš ES finansavimą, nes lenkams trūksta energetinių jungčių su Šiaurės, Vakarų ir Pietų Europos regionais.
Vienas iš projektų – Šiaurės-Pietų dujų koridorius, kuris sujungtų Baltijos jūros regioną su Adrijos, Egėjo ir Juodosios jūros regionais. Pasak PAP, atsiradus tokiai jungčiai išaugtų ir suskystintųjų dujų terminalo Svinouščėje reikšmė. Iš čia dujos galėtų būti transportuojamos į Europos pietinę dalį bei Baltijos šalis.
Kitas prioritetinis projektas – taip pat Šiaurės-Pietų koridorius, tik elektros. Planuojama modernizuoti senas elektros jungtis bei nutiesti jungtis tarp Vidurio ir Pietryčių Europos šalių. Šis projektas skirtas ne tik sujungti ES šalis į vieną sistemą, bet ir sustiprinti tinklus, kad ateityje būtų galima be jokių problemų prijungti, pavyzdžiui, vėjo bei saulės jėgainės. Šiandien, ypač Lenkijoje, infrastruktūra yra pasenusi ir nebegali perduoti daugiau elektros. Lenkija dalyvaus ir Baltijos šalių energetinių sistemų integravime su ES. „Baltijos šalių energetinė sala bus sujungta su Lenkija, Danija, Suomija ir Švedija“, – rašo PAP.
Be to, Lenkija dalyvaus ir Pietų dujų transportavimo koridoriaus kūrime, kurio pagrindinis tikslas – pristatyti dujas iš Kaspijos jūros regiono į Europą. Šis projektas turi sumažinti Europos priklausomybė nuo rusiškų dujų. Pagal sumanymą, savo dujų sistemas turėtų sujungti visos šalys, esančios aplink Baltijos jūrą. Taip būtų sukurtas Baltijos dujotiekių žiedas.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)