, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Šią savaitę Prancūzijos žiniasklaida vis dar narsto buvusio Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovo Dominique‘o Strausso-Kahno viešą pasirodymą per televiziją bei domisi šeštą ir septintą dešimtis pasiekusių prancūzų laimės receptu. Taip pat nemažai dėmesio šalies spaudoje skiriama ir Europos šalių pozicijai nepriklausomybės siekiančios Palestinos klausimu.
Viešas interviu sudomino lyg futbolo čempionatas
Prancūzijos žiniasklaida, regis, nenori išbraukti D. Strausso-Kahno (DSK) iš veikėjų, lemiančių šalies politinį gyvenimą, sąrašo. Ypač po to, kai paaiškėjo, kad sekmadienį interviu su buvusiu TVF vadovu žiūrėjo net 13 milijonų šalies gyventojų. Pačioje pokalbio pradžioje buvo užfiksuotas net 14,8 milijonų žiūrovų skaičius. Šis rekordas gali būti lyginamas tik su 2010 metais vykusiu Pasaulio futbolo čempionato finalu, skelbia „Le Figaro“.
DSK, kuriam pavyko per interviu išvengti tokių žodžių kaip „seksas“, „išprievartavimas“, „užpuolimas“, pasakė, ką norėjo, ir dabar galės atsipūsti, rašo „Le Figaro“. Retam politikui teko atsidurti panašioje situacijoje ir pasirodyti „nuogam“ ne tik šalies, bet ir pasaulio visuomenei, mano vienas DSK artimų kolegų.
Tačiau ne visi buvusio TVF vadovo bičiuliai socialistai yra tokie atlaidūs ir gailestingi. Pavyzdžiui, kandidatė į Socialistų partijos atstovės poziciją per ateinančius prezidento rinkimus Ségolène Royal netruko paskelbti, jog ji neįtrauktų DSK į vyriausybę.
Retam politikui teko atsidurti panašioje situacijoje ir pasirodyti „nuogam“ ne tik šalies, bet ir pasaulio visuomenei.
Vis netyla intriguojantis klausimas, ar kartais prie skandalingų įvykių rankų nebus prikišusi valdančioji dešinė, kuri nuogąstavo dėl pernelyg stipraus konkurento? Kalbėdama viešai šiuo klausimu, kairiųjų politinė stovykla stengiasi būti atsargi. Kai kurie vis dėlto pabrėžia skandalo, į kurį pateko buvęs TVF vadovas, „šešėlines zonas“.
Vieno socialisto nuomone, jaunos rašytojos prancūzės Tristane Banon prieš DSK pradėtas procesas buvo „gudriai suorganizuotas“. Kitaip tariant, nebuvo apsieita be politinio sąmokslo siekių. Šios versijos per interviu nepaneigė ir pats DSK, paminėjęs žodį „spąstai“. Tokią buvusio TVF vadovo strategiją „Le Monde“ vadina „kontrataka“.
Į Socialistų partijos atstovo per ateinančius prezidento rinkimus poziciją pretenduoja šeši kandidatai. Šiame maratone po DSK skandalo atsiradusį vakuumą užpildė buvusio TVF vadovo ištikima bičiulė Martine Aubry. Tik kol kas neaišku, ar strateginiu atžvilgiu jai būtų naudinga savo pašonėje turėti susikompromitavusį kolegą, kuriam abejingų prancūzų tikriausiai nėra. Tiesa, pastarieji arba bet kokia kaina trokšta išgirsti jo nuomonę ir argumentus ekonomikos klausimais sunkiais krizės laikais, arba negali atleisti už padarytus nusikaltimus moralei.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)