, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Naktį į šeštadienį, vidurnaktį, Prancūzijoje galutinai nurims prezidento rinkimų kampanijos batalijos. Prieš sekmadienio balsavimą absoliučios tylos turės laikytis ne tik abiejų kandidatų stovyklos, bet ir žiniasklaida. Rimtis vis dėlto bus trumpa. Netrukus po to, kai sekmadienį vakare užsidarys rinkimų apygardos, televizijos ekranuose prancūzai išvys naujojo šalies vadovo veidą.
„Gero sekmadienio!“ – savo skaitytojams iš anksto linkėjo dienraštis „L’Humanite“ ir ragino balsuoti už socialistą Francois Hollande’ą. Geras sekmadienis šiam Komunistų partijos dienraščiui reiškia dieną, kada dabartinis prezidentas dešinysis Nicolas Sarkozy „bus galutinai išspirtas“. Socialistui pergalę žada visos naujausios gyventojų apklausos.
Paskutinę kampanijos dieną šalies dienraščiai ant svarstyklių lėkščių aptarinėjo ne tik abiejų kandidatų galimybes laimėti ar paskutiniuosius kampanijos akordus. Gana nelauktai didelę dėmesio dalį nuo abiejų varžovų nuviliojo Demokratinio judėjimo (DJ) lyderis centristas Francois Bayrou. Trečiadienį vakare jis paragino balsuoti už socialistą.
Prancūzijoje centro jėgos aljansus tradiciškai sudarinėja su dešine, todėl šis, kad ir „asmeninis“ pirmajame ture 9 proc. rinkėjų balsų gavusio F. Bayrou sprendimas nuskambėjo kaip tikras bombos sprogimas.
„Istorinis atotrūkis“, – taip centristo pareiškimą vertino centro kairysis dienraštis „Liberation“. F. Bayrou apsisprendimui jis penktadienį skyrė visą pirmąjį puslapį. Jame tik įrašyti F. Bayrou žodžiai, kodėl jis renkasi socialistą. Centristui labai nepatiko, kad N. Sarkozy antrajame rinkimų ture puolė flirtuoti su ksenofobinės kraštutinės dešinės partijos Nacionalinis frontas ginamomis tezėmis ir ypatingai – imigracijos klausimais: „Tai prieštarauja mūsų, mano asmeninėms ir golizmo (charizmatiško dešiniųjų prezidento Charleso de Gaulle’o. – IQ) vertybėms“.
„Balsuoti su tuščiu biuleteniu nenoriu, nes tai prilygtų neapsisprendimui. Lieka balsuoti už F. Hollande’ą ir aš tai renkuosi“, — dėstė F. Bayrou ir pabrėžė, jog kairiuoju politiku jis vis dėlto netampa. Trims milijonams prancūzų, kurie per pirmąjį turą už jį balsavo, DJ lyderis paliko laisvai pasirinkti, darsyk pabrėžęs, jog remti socialistą yra jo „asmeninis pasirinkimas“.
N. Sarkozy šį netikėtą centristo sprendimą pavadino nenuosekliu. Tuo tarpu F. Hollande’as sveikino „laisvo ir nepriklausomo žmogaus pasirinkimą“, bet suskubo patikslinti, kad tarp jo ir DJ lyderio nebuvo jokių derybų.
Dešinysis „Le Figaro“ centristo apsisprendimą sutiko nepalyginamai šalčiau, nei kairės orientacijos laikraščiai. „Valdančioji dešinė nusivylusi“, – rašė dienraštis ir pirmajame puslapyje kvietė į „visuotinį susitelkimą prieš F.Hollande’ą“.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)