, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
„Le Figaro“
Vyriausybė spaudžia„Air France“ dėl kompanijos sandorių
Prancūzijos vyriausybė norėtų, kad oro linijų kompanija „Air France“ savo įrangą pirktų iš europiečių lėktuvų gamintojo „Airbus“, o ne amerikiečių „Boeing“, rašo dienraštis „Le Figaro“. Po kelių savaičių „Air France“ turėtų paskelbti apie didžiulį ilgų nuotolių lėktuvų užsakymą, tačiau panašu, kad priimti sprendimą jai nebus taip paprasta.
Net 144 Prancūzijos įvairių politinių stovyklų parlamentarai pasirašė peticiją, raginančią grupę „Air France-KLM“, kuriai priklauso „Air France“, teikti pirmenybę „Airbus“ gaminiams, o ne konkurentui „Boeing“. Valstybės sekretorius užsienio prekybos klausimais Pierras Lellouche‘as paskelbė susitiksiąs su prancūzų oro linijų vadovybe, kad ši paaiškintų savo užsakymo ketinimus.
Dienraščio teigimu, tokią prancūzų valdžios poziciją lėmė neigiami užsienio prekybos rezultatai. Dėl to Prancūzijos vyriausybė neišleidžia iš akiračio valstybei priklausančių įmonių. „Air France-KLM“ atveju Prancūzijai priklauso 15 proc. kompanijos akcijų. Be to, šalies valdžia oro linijų bendrovei „Air France“ yra padėjusi išspręsti nemenkus nesutarimus su Briuseliu.
P. Lellouche‘o teigimu, neapgalvotas kompanijos „Air France“ sprendimas, vis atidėliojamas dėl užkulisinių diskusijų, valstybei gali pridaryti daug nemalonumų. Kai kurie prancūzų valdžios atstovai linkę mąstyti plačiau ir savo poziciją grindžia „europinio patriotizmo“ argumentu.
Šiaip ar taip, Prancūzijoje yra įsikūrusi lėktuvų gamintojo „Airbus“ būstinė bei vienas didžiausių gamybos filialų.
Kaip skelbia dienraštis, praeitą savaitę vyriausybė ėmėsi panašaus žingsnio ir įmonės „PSA Peugeot Citroën“ atžvilgiu, kai pastaroji atskleidė ketinimus uždaryti du savo fabrikus, esančius Prancūzijoje. Nors šios kompanijos akcijų Prancūzija neturi, per krizę valstybė bendrovei suteikė kreditų.
Parlamentas atsisakė įteisinti gėjų santuokas
Kaip ir buvo galima tikėtis, šią savaitę Prancūzijos žemesnieji parlamento rūmai atmetė socialistų įstatymo projektą, kuris būtų įteisinęs tos pačios lyties asmenų santuoką, skelbia dienraštis „Le Figaro“. Prieš projektą pasisakė 293 parlamentarai, už – 222.
Kai kurių prieš įstatymo projektą nusiteikusių parlamentarų nuomone, visa ši akcija yra paprasčiausiai politinės kairės bandymas įtikti atitinkamoms rinkėjų grupėms. Be to, svarstytas tekstas kelia daugiau problemų – ypač įvaikinimo ir vaikų teisių srityje, – nei kad jų išsprendžia.
Vieno valdančiosios dešinės parlamentaro teigimu, santuoka tarp dviejų tos pačios lyties asmenų „tėra antropologinis nukrypimas“, nes visuomenė privalo užtikrinti savo išlikimą, o tai galima padaryti esant sąjungai tarp vyro ir moters. Pasak to paties šaltinio, gėjų santuoka yra mados reikalas, kurį į politinę šviesą stumia keletas įtakingų lobistinių grupių.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)