, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Į Prancūzijos futbolo transliacijų rinką bando įeiti Kataro televizijos kanalas „Al Jazeera“; šalies politikai diskutuoja dėl dvigubos pilietybės atvykėliams; Prancūzijos žurnalistai skaičiuoja išlaidas karinėms operacijoms; sandoris dėl „Mistral“ pardavimo džiugina ir rusus, ir prancūzus. Šios naujienos – Prancūzijos spaudos apžvalgoje.
„Le Figaro“
„Al Jazeera“ braunasi į Prancūzijos futbolą
Kataro kanalas „Al Jazeera“ dalyvaus aukcione įsigyti teisę transliuoti Prancūzijos futbolo čempionato rungtynes 2012-2016 metais. Iš viso dėl šios teisės grumsis trys varžovai – jau minėta „Al Jazeera“, „Canal+“ ir „Orange“. Sprendimas turėtų paaiškėti šią savaitę, o jį priims Prancūzijos Profesionalaus futbolo sąjunga.
Pasak „Le Figaro“, Kataro televizijos pasiūlymas yra „revoliucinis“, nes Prancūzijos Profesionalaus futbolo sąjunga iki šiol sulaukdavo tik iš vietos transliuotojų pasiūlymų. Jau ištisus 27 metus Prancūzijos aukščiausios lygos futbolo čempionatą transliuoja „Canal+“. Tiesa, praeityje šiam kanalui transliacijos teises teko dukart dalintis su kitomis prancūziškomis kompanijomis. Šiandien situacija visai kita, nes „Canal+“ turi grumtis su „tarptautiniu milžinu“.
Dienraščio duomenimis, per 15 metų „Al Jazeera“ išaugo į žiniasklaidos kompaniją, kuriai nebereikia pavydėti nei BBC, nei CNN. Jos istorinį branduolį sudarė informacinis žinių kanalas tuo pačiu pavadinimu, o dabar kompanijai priklauso dokumentiniai, sporto, vaikų programų kanalai bei kanalas anglų kalba. „Al Jazeera“ tinkle dirba 3 tūkst. žmonių, iš kurių daugiau nei 400 – žurnalistai. Šie išsibarstę po 65 kompanijai priklausančius biurus visame pasaulyje. „Al Jazeera“ priklauso Kataro emyrui arba, kitaip tariant, Kataro valstybei, taigi žiniasklaidos milžinės neslegia jokie finansiniai suvaržymai, ir prireikus ji gali kreiptis į savo akcininką.
Kataro finansinė galia Prancūzijos Profesionalaus futbolo sąjungai – tarsi „mana iš dangaus“. Ji gali tikėtis išlaikyti Prancūzijos futbolo finansinį prestižą ir pretenduoti į 668 milijonus eurų, kuriuos dabar gauna už transliacijos vietos rinkoje teises. Profesionalaus futbolo sąjunga ypač bijo atsidurti akis į akį vien tik su „Canal+“, nes televizijos kanalas buvo įspėjęs apie planus mažinti savo išlaidas futbolui net 460 milijonų eurų.
Kataro emyratas ketina paversti pelno šaltiniu Prancūzijos futbolo rungtynes ne tik šalies, bet ir tarptautinėje rinkoje. Beje, vienai Kataro investicinei bendrovei taip pat priklauso prancūzų futbolo klubo „Paris Saint-Germain“ 70 proc. akcijų.
Kai kurių ekspertų nuomone, Kataras deda pastangas siekdamas siekdamas sustiprinti savo galią futbolo pasaulyje po to, kai pernai gruodį FIFA patikėjo šaliai 2022 metais surengti Pasaulio futbolo čempionatą.
„Libération“2 psl. >>
KOMENTARAI (0)