, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Šią savaitę Prancūzijos žiniasklaida bando abejingai reaguoti į ne itin stulbinančius ir šalies pasididžiavimą tarptautinėje erdvėje kertančius šalies aukštųjų mokyklų reitingus, diskutuoja apie eutanaziją ir domisi Japonijos branduolinės katastrofos atgarsiais visuomenėje.
Geriausiųjų šimtuke – trys Prancūzijus universitetai
Prancūzijos žiniasklaida skelbia, kad Šanchajaus vardu žinomas geriausių pasaulio universitetų reitingas šiais metais nepateikė jokio netikėtumo: 17 iš 20 ir 54 iš 100 geriausių aukštojo mokslo įstaigų yra JAV universitetai.
Pasak „Libération“, trys Prancūzijos universitetai išsaugojo savo vietas pirmajame šimtuke. Tačiau tarp pusės tūkstančio aukštojo mokslo įstaigų, pateiktų Šanchajaus reitinge, Prancūzijos universitetų skaičius sumažėjo. Aukščiausia vieta gali pasigirti Paris-Sud Orsay universitetas, pakilės per penkis laiptelius, į 40 vietą. 41 ir 69 vietas užima atitinkamai Pierre ir Marie Curie universitetas bei Ecole normale supérieure aukštoji mokykla. Pierre ir Marie Curie universitetas pirmą kartą nusileido savo konkurentui Paris-Sud Orsay.
Tiesa, Prancūzijos aukštojo mokslo ministras Laurentas Wauquiezas dienraščiui „Les Echos“ teigė, jog bendras šalies vaizdas pagerėjo. Pasak ministro, 2006 metais tarp geriausiai vertinamų dviejų šimtų universitetų Prancūzijai atstovavo tik 6 įstaigos, o šiais metais jų skaičius išaugo iki 8.
Kita vertus, kaip teigiama svetainėje Lesechos.fr, iš viso šiais metais tarp penkių šimtų geriausiųjų galima rasti 21 prancūzišką aukštojo mokslo įstaigą. Tai leidžia Prancūzijai užimti tik 8 vietą tarp visų pasaulio šalių. Pernai prancūzai galėjo didžiuotis 6 pozicija su 22 universitetais.
Prancūzijos žiniasklaida pabrėžia, kad Šanchajaus reitingo šeši kriterijai yra nepalankūs Europos universitetams, nes dėmesys skiriamas tyrimams, ypač tiksliųjų mokslų srityje, o ne bendrai dėstymo kokybei.
Atgijo diskusijos apie eutanaziją
Medicinos gydytojas Nicolas Bonnemaisonas, kuris įtariamas mažiausiai keturių senyvo amžiaus asmenų „užmigdymu“, gali tapti nauju eutanazijos šalininkų pavyzdžiu, skelbia „Le Figaro“.
N. Bonnemaisonui įtarimai dėl „ypač pažeidžiamų asmenų nunuodijimo“ buvo pareikšti praėjusią savaitę. Medikas, kuriam gresia įkalinimas iki gyvos galvos, prisipažino veikęs vienas. Tačiau jis greitai sulaukė palaikymo: tūkstančiai interneto vartotojų pasisakė remiantys N. Bonnemaisono veiksmus ir kalbėjo apie „žmogiškumo“ ir „meilės“ išraišką bei negailėjo kritikos „sistemos trūkumams“.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)