, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Siekiant išvengti pernelyg savimi pasitikinčių ar vietinius interesus ginančių kandidatų per prezidento rinkimus, Prancūzijos įstatymas numato, kad kiekvienas jų privalo surinkti mažiausiai 500 parašų iš galimų 43 tūkst. „krikštatėvių“. Šiais gali būti Prancūzijos gyventojų politiniai atstovai nacionaliniu bei atitinkamais vietos lygiais.
Jau kurį laiką Prancūzijos žiniasklaidoje buvo skelbiama apie tai, kad dešiniųjų radikalų Nacionalinio fronto lyderei Marine Le Pen sunkiai sekasi susidoroti su šia užduotimi. Jai į pagalbą praeitą savaitgalį atskubėjo centristas Francois Bayrou. Jis pasiūlė, kad kitų šalies politinių partijų ideologiniai „krikštatėviai“ atiduotų savo parašus už Marine Le Pen kandidatūrą. Toks pasiaukojantis žingsnis įrodytų neblėstančią politinio pliuralizmo reikšmę šalies gyvenime.
Tačiau prieš tokią iniciatyvą piestu stojosi didžiosios Prancūzijos partijos – dabartinio šalies vadovo Nicolaso Sarkozy Sąjunga už liaudies judėjimą (UMP) ir Socialistų partija.
Pats F. Bayrou netruko patikslinti, kad jo kova už politinį pliuralizmą nėra besąlyginė. Kitaip tariant, jeigu kitos partijos nepritars šiam projektui, jo partija neliks vienų viena mūšio lauke. „Liberation“ pastebi, kad M. Le Pen kandidatūra per ateinančius prezidento rinkimus suskaldys politinės dešinės rinkėjų stovyklą ir taip sumažins N. Sarkozy galimybes laimėti. Tačiau tokiu atveju automatiškai padidėja politinio centro šansai sulaukti reliatyviai didesnio rinkėjų palaikymo.
Dienraščio cituojamo socialistų atstovo teigimu, prezidento rinkimai – tai „susitikimas“ tarp kandidatų ir rinkėjų. Šio susitikimo neturi trikdyti joks tarpininkas. Kita vertus, kairiųjų stovykla neneigia viešosios nuomonės apklausų, kuriose M. Le Pen surenka nuo 16 proc. iki 18 proc. balsų. Taigi jos pavardės išbraukimu iš kandidatų sąrašo būtų „paneigta demokratija“.
UMP gretose viena kitai prieštaraujančių pozicijų nematyti. Ji lieka nesukalbama ir vieninga. Vienos partijos atstovės teigimu, F. Bayrou iniciatyva buvo išsamiai apsvarstyta. Tačiau buvo pasiekta viena išvada: „Negalime prašyti savo merų teikti paramą kandidatei, kuri mums negaili spjūvių į veidą.“
Pati M. Le Pen F. Bayrou iniciatyvą gyrė kaip palaikančią respublikos ir demokratijos dvasią, tačiau apgailestavo, kad jo pavyzdžiu nepasekė kitos partijos. M. Le Pen teigimu, kalba eina ne apie jos pačios asmenines ambicijas, o apie milijonus prancūzų rinkėjų, kuriuos norima pradanginti.
KOMENTARAI (0)