, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Italijos žurnalas „L’Espresso“ klausia: kodėl Italija pralaimėjo Libijos karą? Siekiant nuversti Muammaro Gaddafio režimą tik britai ir prancūzai aplenkė italus surengtų antskrydžių bei numestų bombų skaičiumi. NATO karinė operacija Libijoje nebūtų įvykusi be Italijos oro uostų – 80 proc. lėktuvų pakilo būtent iš Italijos bazių.
Tačiau užteko Baracko Obamos žodžių, kad italai įsitikintų, kad šį karą jie pralaimėjo: JAV prezidentas, dėkodamas už sėkmingą operaciją, pabrėžė prancūzų ir britų indėlį, o Roma buvo ignoruota. Ir ši nesėkmė įvyko būtent Libijos misijoje, nepaisant to, kad su šia šalimi ryšiai tęsiasi ilgiau nei šimtmetį, o jos ištekliai ypač svarbūs Italijos ekonomikai, pastebi „L‘Espresso“.
Anot italų generolo Leonardo Tricarico, pralaimėjimą lėmė menka informacijos apie Italijos oro pajėgų veiksmus Libijoje sklaida. Be to, jo manymu, britų ir prancūzų vadovavimas misijai tik patvirtino, jog šiandien Italija lieka nuošaly, kai priimami Europos sprendimai. Tačiau kaip vieną esminių nesėkmės priežasčių generolas įvardija ir vieningos pozicijos trūkumą šalies viduje.
L. Tricarico priduria: „Mūsų vykdoma užsienio politika tapo patikima tik dalyvavimo karinėse misijose pastaruosius 12 metų dėka. Vien artimi ryšiai su Tripoliu suteikė progą premjerui Silvio Berlusconi įtvirtinti mūsų šalies lyderystę Libijos operacijoje. Deja, šia galimybe jis nesugebėjo pasinaudoti“. Tačiau generolas linkęs žvelgti į ateitį optimistiškai: „Pralaimėjome karą, ieškokime būdų, kaip laimėti taiką. Turimais ištekliais, personalu ir patirtimi galime padėti atstatyti Libiją“.
Jeigu žmogaus s