, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Premjero Mario Monti vyriausybė yra vyriausia amžiumi tiek Europoje, tiek ir Italijos Respublikos istorijoje, rašo Italijos žurnalas „L‘Espresso“. Net 3 iš 10 Europos Sąjungos seniausių ministrų yra italai.
Vidutinis M. Monti vyriausybės narių amžius – 64 metai. Italijos respublikoje nuo 1948 m. vidutinis ministrų amžius buvo 55 metai. Visoje ES dabartinių 463 ministrų vidutinis amžius yra 51 metai. Taip pat galima įžvelgti tendenciją, kad vyresniu amžiumi šalies istorijoje pasižymėjo technokratinės vyriausybės. Graikijos dabartinė vyriausybė amžiumi (58) yra antra po Italijos ir taip pat yra laikoma techokratine.
Pats 68 metų M. Monti yra vyriausias Europos lyderis, tuo tarpu kitos Europos šalys teikia pirmenybę kur kas jaunesniems politikams. Vokietiją, Prancūziją ir Didžiąją Britaniją valdo kur kas jaunesni Angela Merkel (57 metai), Nicolas Sarkozy (56 metai) ir Davidas Cameronas (45 metai). Jaunesnius nei 50 metų lyderius turi kitos 12 ES šalių, tarp jų ir Estija bei Švedija.
Net 3 iš 10 vyriausių ministrų Europoje yra italai – Dino Piero Giarda, atsakingas už santykius su parlamentu (75), turizmo ir sporto ministras Piero Gnudi (73) bei vidaus politikos ministrė Anna Maria Cancellieri (68).
Tuo tarpu Danijoje, Švedijoje ir Airijoje dirba jauniausi ministrai. Pažymėtina ir tai, kad net 5 ES šalyse ekonomikai vadovauja 40 metų nesulaukę ministrai – Lietuvoje, Latvijoje, Vokietijoje, Portugalijoje ir Suomijoje.
Iš 18 M. Monti vyriausybę sudarančių ministrų yra tik 3 moterys (16,6%), nepaisant to, kad jos vadovauja vienoms svarbiausių sferų – vidaus reikalams, teisingumui ir socialinei politikai. Kita vertus, šis skaičius nedaug atsilieka nuo Europos vidurkio (19, 17%), ir, deja, atspindi Italijos vyriausybių istoriją, kur 36 iš 58 atvejų vyriausybių sudėtyje nebuvo nei vienos moters, skelbia „L‘Espresso“.
KOMENTARAI (0)