, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Institucija, kuria labiausiai pasitiki Prancūzijos jaunimas, yra kariuomenė, atskleidžia „Le Monde“ cituojamas tyrimas. Jo metu apklaustas beveik tūkstantis vyresnių klasių moksleivių bei studentų. Prancūzijos jaunimas taip pat pasitiki mokykla, verslo kompanijomis, teisingumo sistema, o mažiausiai pasitikėjimo kelia politinės partijos.
Pasak dienraščio, jaunosios visuomenės pasitikėjimą savo šalies kariuomene lėmė 1996 m. privalomos karinės tarnybos panaikinimas. Bėgant laikui, šiai institucijai pavyko susikurti naują teigiamą įvaizdį, kuris remiasi konsensuso tarp valstybės ir visuomenės dvasia.
Pasitikėjimo kapitalą kariuomenei garantuoja net 83 proc. nuo 15 iki 23 metų apklaustų jaunuolių. „Le Monde“ pastebi, kad ši tendencija sutampa su silpstančiu antimilitarizmu. 90 proc. respondentų nuomone, kario profesija yra garbingas užsiėmimas. 63 proc. apklaustųjų teigė, kad kariuomenė puikiai atspindi Prancūzijos visuomenę.
Pasak dienraščio, tyrimo išvados pradžiugins karinio sektoriaus atstovus. Jau kurį laiką tiek pačioje Prancūzijoje, tiek kitose Europos šalyse vyriausybės yra nusitaikiusios į krašto apsaugos ministerijų biudžetus, siekdamos šiuos apkarpyti. O jaunimo nuomonė kita. Keturi iš dešimties apklaustųjų mano, jog kariuomenę reikia stiprinti. Vienas iš dviejų yra įsitikinęs, kad pastarąją reikia palikti tokią, kokia ji yra.
Tyrimo duomenimis, kariuomenę labiausiai remia dešiniųjų pažiūrų ir katalikiško tikėjimo jaunuoliai.
Tiesa, kaip pabrėžia „Le Monde“, teigiamas požiūris į kariuomenę dar nereiškia didelio susidomėjimo ja pačia. Jaunimas yra nutolęs nuo šalies karinių realijų ir tik bendrais bruožais galėtų apibūdinti šiandienines karines operacijas. Norint suvilioti jaunimą, kad šis prisijungtų prie kariuomenės, reikėtų milžiniškų pastangų.
Prancūzijos jaunimo karinių pajėgų idealizavimas, kurį atskleidė tyrimas, gali padėti verbavimo kampanijų organizatoriams. Kitaip tariant, reikia akcentuoti ne darbo vietos pastovumą karinėje tarnyboje ar išbridimą iš nedarbo liūno, o kilnumą pasitarnaujant savo šaliai bei drąsą.
KOMENTARAI (0)