, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
80 proc. prancūzų pakelia ranką prieš savo vaikus, skelbia „Le Monde“. Šis reiškinys yra vienodai paplitęs tarp visų socialinių grupių.
Spalio mėnesio pabaigoje vyko metinis Prancūzijos psichoterapijos ir psichoanalizės federacijos susitikimas. Jis buvo skirtas aptarti prisirišimo, empatijos ir pamokomojo smurto temas. Beveik 400 dalyvių vieningai pasisakė už įstatymą, kuriuo būtų uždraustas tiek fizinis, tiek psichologinis smurtas prieš vaikus.
Tačiau, kaip skelbia „Le Monde“, įstatymo tekstas buvo parengtas jau pernai, kai viena dešiniųjų atstovė pateikė svarstyti šalies parlamentui fizines bausmes draudžiantį dokumentą. Juo norėta užkirsti kelią ir elementariems plekštelėjimams. Tekstą pasirašė 26 dešiniųjų atstovai, tačiau jis neįtikino daugumos parlamentarų.
Pasak ekspertų, nuo bausmių (tokių kaip statymas į kampą, mušimas diržu, įžeidinėjimai) kenčiantys vaikai virsta aukomis ir patys stengiasi atkartoti šiuos veiksmus – su broliais ar seserimis, gyvūnais, klasės draugais ar galiausiai su savo pačių vaikais. Dienraštis mini ekspertų pamėgtus pavyzdžius, kuriais įrodyta, jog dauguma diktatorių vaikystėje kentė smurtą. Tuo tarpu, amerikiečiai, tyrinėję per Antrąjį pasaulinį karą žydus gelbėjusius asmenis, pastebėjo, kad visi jie augo neautoritarinėje ir nerepresinėje aplinkoje.
Psichoterapijos ir psichoanalizės federacijos pirmininko psichoterapeuto Michelio Meignanto teigimu, kad ir nesmarkūs kasdien besikartojantys plekštelėjimai vaikams lemia didelį smurto prieš moteris atvejų skaičių Prancūzijoje.
Prancūzijoje įstatymo, draudžiančio bet kokį smurtą prieš vaikus, šalininkai argumentų ieško Tarptautinėje vaiko teisių konvencijoje, kurią Prancūzija yra pripažinusi. Pasak „Le Monde“, 29 valstybės šiandien yra teisiškai įtvirtinusios smurto prieš vaikus draudimą. Žinoma, dauguma jų – Europos valstybės, laikomos pažangiausiomis visuomenės klausimų sprendėjomis. Tačiau esama ir mažiau žinomų atvejų, tokių kaip Kenija, Venesuela, Ukraina ar Pietų Sudanas. Šios šalys vaikus saugo labiau nei kitos valstybės.
KOMENTARAI (0)