, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Dauguma prancūzų neigiamai vertina Socialistų ir Žaliųjų partijų sutarimą dėl atominių jėgainių įtakos mažinimo, skelbia „Le Monde“, remdamasis vienos apklausos duomenimis.
Kairiųjų partijos oficialiai įsipareigojo mažinti Prancūzijoje pagaminamos branduolinės energijos kiekį. Šalies vadovas Nicolas Sarkozy tokiam savo oponentų planui negailėjo kritikos ir teigė, kad toks susitarimas suardys visą branduolinės energijos sektorių. Į šią kritiką Francois Hollande‘as, Socialistų partijos kandidatas į prezidento postą kitąmet vyksiančiuose rinkimuose, netruko sureaguoti. Jis N. Sarkozy atominių jėgainių viziją pavadino „savotiška karikatūra“.
Pasak F. Hollande‘o, būtina įvairinti elektros energijos tiekimo šaltinius. Jo ambicija – per ateinančius 15-20 metų branduolinėse jėgainėse pagamintos elektros kiekį sumažinti nuo dabartinių 75 proc. iki 50 proc. visos šalyje suvartojamos elektros. Tačiau lygiai taip pat svarbu plėtoti atsinaujinančius energijos šaltinius. Socialistų lyderio teigimu, tokią „subalansuotą ir atsakingą“ viziją galima priešinti N. Sarkozy ir visų valdžioje esančių dešiniųjų „archajiškai“ pozicijai.
Nors debatai dėl branduolinės energijos Prancūzijoje, regis, iš pirmo žvilgsnio dalinasi į kairės ir dešinės stovyklas, vargu ar juos galima traktuoti kaip išskirtinai ideologinius. „Le Monde“ pastebi, kad tarp kairiųjų nuomonės dėl atomo irgi skiriasi. Pavyzdžiui, Prancūzijos komunistai būtų linkę sutikti su N. Sarkozy pozicija, o Kairiųjų partija pasisako už atomo atsisakymą. Šios dvi partijos vis dėlto remia vieną ir tą patį kandidatą į prezidento rinkimus – Lucą Melenchoną.
Kaip skelbia dienraštis, net 63 proc. prancūzų nėra patenkinti minėtų dviejų kairiųjų partijų susitarimu. Be to, 61 proc. apklaustųjų išreiškė pageidavimą, kad Žaliųjų stovyklos lyderė ir kandidatė į prezidento postą Eva Joly pasitrauktų iš rinkimų kampanijos. 35 proc. prancūzų vis dėlto laikosi kitos nuomonės.
KOMENTARAI (0)