, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Europa bando rasti atsakymą į klausimą, ar verta ir toliau taikyti sankcijas prieš Minską, nes šios yra paprasčiausiai neveiksmingos, rašo prancūzų dienraštis.
Europos Sąjungos (ES) valstybės narės yra sudariusios sąrašą poros šimtų baltarusių valdžios pareigūnų, kuriems negali būti išduodamos vizos.
Pasak dienraščio cituojamos Tarptautinės žmogaus teisių lygų federacijos (TŽTLF) atstovės, visiems akivaizdu, kad šios sankcijos neveikia, todėl kai kurie ES valstybių narių atstovai nori jas panaikinti. Nors apie tai galima diskutuoti, dialogo su Minsku turi būti vengiama tol, kol politiniai kaliniai nebus išlaisvinti, teigia TŽTLF. Mat Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka puikiai moka vesti derybas žongliruodamas įkalintų asmenų gyvenimais.
„Le Monde“ prisimena Alesio Beliackio atvejį. Sausio mėnesio pabaigoje, savo gimtadienio išvakarėse, ketveriems su puse metų įkalintą baltarusių žmogaus teisių gynėją aplankė žmona Natalia. Nors išmintis teigia, kad išankstiniai sveikinimai gali atnešti nelaimę, A. Beliackis liko abejingas šiam prietarui. Jis nežinojo, kada vėl galės išvysti savo žmoną, rašo „Le Monde“.
Nuteistasis negalėjo kalbėti apie savo įkalinimo sąlygas, kurios yra „akivaizdžiai sunkios“. Abu sutuoktiniai puikiai matė užrašą, kad per susitikimus su lankytojais draudžiama kalbėti apie gyvenimą kalėjime ar vartoti užsienio kalbą, pastebi dienraštis.
Vasario mėnesį TŽTLF kvietimu besilankydama Paryžiuje, Natalia atsargiai kalbėjo apie įvykusį susitikimą. Ji vengė kalbėti apie politiką, nes turi baimintis ne tik dėl savo vyro sveikatos, bet ir dėl savo darbo vietos viešajame sektoriuje.
Tarptautinis sujudimas A. Beliackio vardan vis dėlto nemąžta. Jo draugai ir gynėjai netgi tikisi, kad 2012 metais jam bus suteikta Nobelio taikos premija.
„Le Monde“ primena, kad pernai metų gruodžio 6 d. Vilniuje per įvykusį Saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos valstybių narių viršūnių susitikimą Vilniuje JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton apeliavo į A. Beliackio atvejį siekdama atkreipti dėmesį į prastėjančią žmogaus teisių padėtį regione.
KOMENTARAI (0)