, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Kai Vokietijos kanclerė Angela Merkel remia savo „draugą“ Nicolas Sarkozy, ji tai daro metodiškai, skelbia „Le Figaro“. Šią savaitę įvyko tradicinė prancūzų-vokiečių ministrų taryba, po kurios per televiziją buvo transliuojamas bendras interviu su A. Merkel ir N. Sarkozy.
Pasak pačios kanclerės, norint surasti kitą tokios draugystės, kuri dabar viešpatauja tarp Vokietijos ir Prancūzijos, istorinį pavyzdį, reikia sugrįžti atgal į 2002 metus. Tada dvišaliu sutarimu tarp dviejų valstybių džiaugėsi Jacques Chiracas ir Gerhardas Schroderis.
„Le Figaro“ teigimu, Prancūzijos vadovas labai norėjo šio interviu, kad Prancūzijos rinkėjams galėtų įrodyti dar didesnius skirtumus, egzistuojančius tarp jo paties ir Socialistų partijos kandidato Francois Hollande‘o. Šis kol kas yra pagrindinis N. Sarkozy konkurentas per ateinančius prezidento rinkimus.
Prancūzijos prezidentas troško parodyti, kad jo nuopelnai tarptautinėje arenoje yra pripažįstami ir vertinami. Priešingai, socialistų kandidatas šiuo atžvilgiu atrodo tik kaip „provincialas“. Prancūzų dienraštis pabrėžia, kad per savo penkerių metų mandatą N. Sarkozy iš tiesų sugebėjo šalies politiką glaudžiai sieti su tarptautinėmis realijomis – ar kalba eitų apie Didįjį 20 (G20), ar apie pirmininkavimą Europos Sąjungai, ar apie arabų revoliucijas.
Kaip Krikščionių demokratų sąjungos atstovė, A. Merkel taip pat pabrėžė, kad visiškai „normalu remti draugiškas partijas“. Ji išreiškė paramą visoms N. Sarkozy reformoms.
KOMENTARAI (0)