, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Paryžius neigia prisidedantis prie tiesioginių smūgių Somalio islamiškosios grupuotės „Al Shabaab“ nariams, kurie yra patekę į Kenijos valdžios nemalonę. Tęsdamas karinius veiksmus prieš somaliečius Nairobis tikisi apsaugoti Kenijos šiaurės rytų teritoriją nuo užsieniečių pagrobimų – tuo užsiima „Al Shabaab“ šalininkai, rašo „Le Figaro“.
Somalis jau apie 20 metų kenčia nuo politinio ir humanitarinio chaoso, o islamiškosios grupuotės šalį gali paversti „Al-Qaeda“ satelitine valstybe. Šias grupuotes iš Somalio sostinės į pietus nuvijo šalies karinės pajėgos ir 9 tūkstančiai Afrikos sąjungos misijos karių.
„Le Figaro“ pastebi, kad šiandieniniai Nairobio kariniai veiksmai, peržengiantys Kenijos sienas, neturi precedento per visą nepriklausomos Kenijos istoriją nuo pat 1963 metų. Ne veltui šalis tikisi paramos iš savo sąjungininkų, skelbia „Le Figaro“. Tačiau panašu, kad kol kas tiek Vašingtonas, tiek Paryžius nusiteikę pasyviai. Atsakingi valdžios pareigūnai tekalba apie „politinę paramą“ ir „ribotą logistinę pagalbą“ Kenijai.
Kita vertus, Kenijos kariuomenės atstovas spaudai tvirtino, jog paskutinėmis dienomis „šalys partnerės“ Somalio teritorijoje rengė oro reidus. Esą šiomis atakomis jos prisidėjo prie Nairobio operacijos, pradėtos daugiau nei prieš savaitę, siekiant užkirsti kelią „Al Shabaab“ siautėjimui. Nuo šių metų rugsėjo Kenijos šiaurinėje dalyje ginkluoti atvykėliai iš Somalio pagrobė keturis europiečius. Tarp įkaitų atsidūrusi viena 66 metų prancūzė praeitą savaitę buvo paskelbta mirusi. Pagrobėjai buvo pasiryžę išduoti jos kūną Prancūzijai ir tokiu būdu pasipelnyti. Tačiau Paryžiuje toks siūlymas sukėlė didelį pyktį.
Pasak Kenijos armijos atstovo spaudai, praėjusį savaitgalį prancūzų kariniam laivui, esančiam prie Afrikos krantų ir kovojančiam su piratais, teko pašaudyti. Tačiau tiek Prancūzijos gynybos ministerija, tiek Užsienio reikalų ministerija oficialiai neigė šį faktą.
Neaiškus ir amerikiečių įnašas į Kenijos karinę operaciją. Šie atsisakė patvirtinti įtariamus oro reidus prieš Somalį. Kalbėdami apie savo partnerystę Kenijos atžvilgiu, amerikiečiai linkę kalbėti abstrakčiai apie paramą kovai su terorizmu.
KOMENTARAI (0)