, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Italijos premjero Mario Monti paskelbtą naują kovos su krize priemonių planą giria ES ekonomikos ir pinigų reikalų komisaras Olli Rehnas. Tuo tarpu profsąjungos ketina rengti prieš naująjį planą nukreiptą protestą.
Kaip rašo italų dienraštis „La Repubblica“, O. Rehnas šį planą įvertino kaip laiku atliktą ir ambicingą priemonių paketą, kuris demonstruoja naują požiūrį į ekonomikos politiką. Komisaro manymu, M. Monti vyriausybė žengė reikšmingą žingsnį tvarkydama viešuosius finansus ir palaikydama ekonomikos augimą, bet tuo pat metu išsaugodama ir socialinį teisingumą.
Visai kitaip naująjį planą vertina trys pagrindinės Italijos profsąjungų konfederacijos, planuojančios pirmadienį protestuoti. Jų manymu, priemonių paketas neužtikrina socialinio teisingumo ir šalies augimo, nes ir vėl mokesčiai palies darbininkus, pensininkus ir viduriniąją klasę, o ne turtinguosius.
Naujajame plane „Išgelbėti Italiją“ numatyta deficitą sumažinti 30 milijardų eurų. M. Monti tikina, kad pasirinktos priemonės atspindi sudėtingą šalies situaciją ir yra paremtos 3 punktais – griežtumu, augimu ir teisingumu. „Be šio dekreto Italija pateks į tokią pačią situaciją kaip Graikija, kuriai mes jaučiame didelę simpatiją, bet nenorime jos mėgdžioti“, – teigia šalies premjeras.
Žadama kovoti ir prieš mokesčių vengimą, privilegijas bei nepotizmą. Priemonių paketu numatoma išplėsti mokesčius, kurie bus taikomi ir gyvybės draudimui, vertybiniams popieriams, investiciniams fondams. Numatoma, kad naujasis turto mokestis bus taikomas visam nekilnojamajam turtui, o pajamų mokestis išliks nepakitęs.
Pridėtinės vertės mokestis nuo 2012 m. išaugs 2 proc. punktais. Taip pat planuojama imtis pensijų reformos – padidinti pensinį amžių moterims, dirbančioms privačiame sektoriuje. Mokesčiai išaugs ir turtingiesiems, turintiems galingus automobilius, lėktuvus ir laivus. Ketinama mažinti viešojo sektoriaus išlaidas, numatoma reorganizuoti provincijas. Be to, nuo 2012 m. valstybė garantuos bankų likvidumą.
Valdančiosios partijos iki savaitgalio dar galėjo pateikti siūlymus keisti šį priemonių paketą, tačiau panašu, kad didžioji dalis jų pritaria M. Monti. Tiesa, „Vertybių Italijos“ partija atkakliai siekia, jog būtų sumažintos gynybos išlaidos, tokiu būdu skiriant daugiau lėšų pensijoms.
KOMENTARAI (0)