, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
JAV žiniasklaida šią savaitę nagrinėja skurdo temą – skurstančių amerikiečių skaičius pernai buvo didžiausias nuo 1993 metų. Taip pat svarstoma, ar iš tiesų Amerikai būtina mažinti išlaidas. Daug dėmesio skiriama Europos problemoms – Vokietija ir Prancūzija žada remti Graikiją, nors vokiečiai nepritaria euroobligacijoms. Svarstoma ir apie augančios ekonomikos šalių galimybes padėti Europai.
JAV Surašymų biuro duomenimis, kas šeštas amerikietis 2010 metais gyveno žemiau skurdo ribos, praneša dienraštis „The Washington Post“.
Skurstančių amerikiečių kiekis pernai buvo didžiausias nuo 1993 metų, o namų ūkių vidutinės pajamos grįžo į 1997 metų lygį. „Ši ataskaita neramina ne tiek dėl to, kad matomas ryškus situacijos blogėjimas, bet ir dėl niūrių ateities prognozių, – ataskaitos duomenis komentavo Ekonominės politikos instituto darbo rinkos ekspertė Heidi Shierholz. – Nedarbo lygis išliks aukštas ir ateinančiais metais“.
Ekonominė suirutė skurdui pasmerkė daug vaikų – 22 proc. nepilnamečių JAV gyventojų yra žemiau skurdo ribos. „Nuo 2009 iki 2010 metų skurde atsidūrė beveik milijonas vaikų. Negana to, pastebėjome, kad padaugėjo nepilnamečių, gyvenančių labai skurdžiai – keturių asmenų šeimai tenka 30 dolerių per dieną“, – susirūpinimą dėstė Vaikų apsaugos fondo atstovė Catherine V. Beane.
Dienraščio teigimu, beveik visos gyventojų grupės Jungtinėse Valstijose pajautė pajamų mažėjimą. Vienintelė asmenų grupė, kurios finansinė padėtis gerėjo, yra 1 proc. turtingiausių JAV piliečių.
„Sumažėjo pajamos, išaugo skurdas, žmonės negali leisti sau kokybiškos sveikatos priežiūros. Jungtinių Valstijų ekonominė ir socialinė būsena tragiška“, – dienraščiui teigė viešosios politikos priežiūra užsiimančio fondo „Brookings Institution“ narys Ronas Haskinsas.
Nemažai politikos analitikų pastebi, kad JAV vyriausybės pastangos skatinti ekonomiką neužkirto kelio augančiam nedarbui ir mažėjančioms pajamoms. Vis dėlto, ekonomistų teigimu, jei nebūtų imtasi papildomų gelbėjimo priemonių, nedarbo lygis būtų pasiekęs katastrofišką lygį. „Jei ne papildomos išlaidos infrastruktūrai atnaujinti, nedarbo lygis dabar būtų neįsivaizduojamas, ką jau kalbėti apie pajamas“, – savo ataskaitoje rašė Ekonomikos ir politikos tyrimų centro direktorius Shawnas Fremstadas.
Jungtinės Valstijos nori susigrąžinti pranašumą2 psl. >>
KOMENTARAI (0)