, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Šią savaitę JAV žiniasklaida domisi, kur nusėda Pentagono pinigai, lygina dėl skolų nesugebančias susitarti JAV su ant bankroto slenksčio atsidūrusia Graikija ir skaičiuoja vangiai didėjančias teisėjų algas.
„Newsweek“
Parama diktatoriams
Žurnalo „Newsweek“ atlikto tyrimo duomenimis, Pentagono milijardai nusėda Artimųjų Rytų diktatorių kišenėse. Jungtinės Valstijos oficialiai nieko nemoka už savo bazes Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Kuveite ar Bahreine. Vietoj to sudaromi sandėriai su minėtų šalių ekonominį ir politinį gyvenimą kontroliuojančiomis šeimomis ir jų bendrovėmis. Tokiu būdų Pentagonas jau sumokėjo 14 milijardų dolerių.
Savaitraštis „Newsweek“ pateikia Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) pavyzdį. Šioje šalyje yra įsikūrusi JAV oro pajėgų bazė. JAE, kaip ir daugelį regiono šalių, kontroliuoja viena šeima. Emyratų šeimos galva – šeichas Khalifa bin Zayed Al Nahyanas, kuris valdo valstybinę naftos gavybos kompanija ADNOC. Žurnalo atliktame tyrime paaiškėjo, kad kiekvienas degalų lašas, kurį naudoja JAV lėktuvai, yra perkamas būtent iš minėtam šeichui priklausančios naftos kompanijos. Taip per 6 metus valdančioji JAE šeima iš Jungtinių Valstijų uždirbo 5,2 milijardo dolerių. Oficialiais Pentagono duomenimis, šie pinigai buvo paskirstyti konkurso būdu, mažiausią kainą siūlančiai bendrovei.
Pentagono atstovai teigia, kad jie padarė tai, ką reikėjo padaryti. „Mes turėjome pasirinkimą – arba naudojamės jų oro erdve ir degalais, arba ne,“ – žurnalui teigė už pinigines operacijas atsakingas karininkas.
Panaši situacija ir Bahreine. Kasmet nacionalinė naftos gavybos bendrovė, kontroliuojama valdančiosios šeimos, laimi krūvą Pentagono konkursų ir tiekia JAV pajėgoms degalus. Tai lėmė, kad 1 milijoną gyventojų turinti šalis tapo kone pagrindinė degalų tiekėja JAV ginkluotosioms pajėgoms. Bendrovės „PFC Energy“ vadovo Davido Kirsho teigimu, Bahreinas nelaimėtų konkursų, jei juos vykdytų įtaka regione nesuinteresuotos šalys.
„Time“
Ar Ameriką ištiks Graikijos likimas?
Europai bandant išspręsti Graikijos problemą atsiranda svarstymų, ar JAV nelaukia toks pat likimas, rašo savaitraštis „Time“.
Graikija turi tris problemas. Nekonkurencingą ekonomiką, kuri negali sukurti augimo; per didelius atlyginimus, kurie neleidžia eksportuoti pigių prekių; Graikijos žmonės nėra pakankamai turtingi, kad galėtų atgaivinti rinką iš vidaus.
Tuo tarpu Jungtinės Valstijos išlieka viena stipriausių pasaulio ekonomikų, kurioje įsikūrusios pasaulinės įmonės. JAV nestinga ir modernių technologijų, kurios eksportuojamos į kiekvieną pasaulio tašką. Demografinė padėtis taip pat stebėtinai gera – prognozuojama, kad JAV bus vienintelė Vakarų šalis, kurios populiacija per 30 metų išaugs. Dar daugiau, skirtingai nuo Graikijos, Jungtinės Valstijos dar nė karto nėra bankrutavusios.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)