, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Šią savaitę JAV žiniasklaida nagrinėja istoriją apie tai, kaip Pakistano slaptosios tarnybos siekė pakeisti JAV politikų požiūrį į Kašmyro regioną. Taip pat aiškinamasi, ar po revoliucijų Arabų valstybėse išauš nuosaikaus islamo aušra. Nepamirštos ir JAV euro zonos skolų problemos.
„The New York Times“
Pakistanas siekė daryti įtaką JAV politikams
Federalinis tyrimų biuras (FTB) išsiaiškino, kad Pakistano slaptosios tarnybos per du dešimtmečius išleido 4 milijonus dolerių siekdamos pakeisti JAV politiką Kašmyro regiono atžvilgiu. Neretai pinigai paramos pavidalu buvo siunčiami Kongreso nariams, teigiama dienraštyje „The New York Times“.
Kašmyro amerikiečių tarybos direktorius Syedas Fai buvo pagrindinis Pakistano įrankis. S. Fai buvo laikomas nepriklausomu Kašmyro lobistu, siekiančiu įtikinti pasaulį, kad dėl regiono ateities turi spręsti patys gyventojai. Minėta taryba dosniai aukodavo politikų kampanijoms. FTB teigimu, sumos svyravo nuo 10 000 iki 100 000 JAV dolerių. Jungtinių Valstijų įstatymai griežtai draudžia politines kampanijas finansuoti užsienio valstybių lėšomis, tad aukodamas Pakistano pinigus S. Fai pažeidė šiuos įstatymus.
„Ponas Fai kaltinamas kelis dešimtmečius vykdęs užsienio vyriausybės nurodymus ir bandęs slėpti Pakistano rolę bandant paveikti JAV vyriausybės nuomonę Kašmyro klausimu, – situaciją komentavo bylos prokuroras Neilas MacBride‘as. – S. Fai už gautas lėšas rengė prabangias konferencijas ir finansavo Kongreso narius, taip siekdamas atkreipti dėmesį į Kašmyro problemą.
FTB tyrėjai pasakojo dienraščiui, kad minėtomis priemonėmis buvo siekiama sulaukti Kongreso palankumo. Juo pasinaudojus būtų buvę įmanoma įtikinti Indijos atstovus, kad šie pakeistų savo nuomonę dėl probleminio regiono.
FTB atstovai teigė, jog nėra įrodymų, kad Kongreso nariai būtų žinoję apie aukojamų pinigų kilmę. Taip pat minima, kad pinigai buvo mokami tiek respublikonams, tiek demokratams.
„Time“
Nuosaikaus Islamo aušra?
Žurnale „Time“ nagrinėjama situacija Arabų šalyse po revoliucijų. Savaitraščio korespondentai bendravo su didžiausių Egipto ir Tuniso partijų lyderiais.
Nors Vakarų šalys baiminasi greito demokratijos perkaitimo Arabų šalyse, atrodo, kad viskas klostosi tinkama linkme. „Mes nebegalime būti partija, kuri kalba apie radikalius draudimus, – teigia Egipto partijos „Islamo brolija“ vadovas Essamas el Erianas. – Mūsų pagrindinis priešas dingo, tad turime apsvarstyti, už kokias vertybes kovosime toliau“. Ši partija anksčiau buvo laikoma viena radikaliausių regiono bendruomenių ir neretai siejama su ekstremistiniais judėjimais. Vis dėlto partijos lyderių tonas akivaizdžiai keičiasi supratus revoliucingo jaunimo galią.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)