, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Šią savaitę JAV spauda toliau aptarinėja valdžios planus mažinti biudžeto deficitą ir kreditorių reakciją bei aiškinasi, kaip tai paveiks eilinius žmones. Po to, kai buvo sumažintas JAV kredito reitingas, Prancūzijos valdžia puolė aiškinti, kad sieks išsaugoti aukščiausią reitingą.
„The Washington Post“ rašo, kad Sirijos prezidento Basharo al–Assado siekis sutriuškinti protestuojančią opoziciją naudojant tankus davė priešingų rezultatų. Tuo tarpu „The New York Times“ aprašo Ispanijos kovą su „Google“ siekiant apsaugoti gyventojų privatumą.
Pekinas nusivylė JAV skolos planu
Jungtinių Valstijų politikai skolos limito kėlimą laiko demokratijos triumfu, tuo tarpu Pekine naujasis planas vertinamas neigiamai.
„Sunku įsivaizduoti geresnę iliustraciją Kinijos komunistų partijos nuomonei, kad demokratija tėra į institucijų lygį pakilęs chaosas, nei ginčas dėl skolos limito „lubų“. Jei anksčiau tokios nuomonės laikėsi tik Kinija, tikėtina, kad tokios pozicijos ims laikytis vis daugiau sveiko proto Azijos gyventojų“, – teigiama žurnale „Newsweek“.
46 proc. visos JAV skolos yra užsieniui, o daugiausia – Kinijai. Oficialiais duomenimis, Vašingtonas Pekinui skolingas 1,1 trilijono dolerių. Vis dėlto retai kalbama apie tai, kad kinai skolina Jungtinėms Valstijoms ir netiesiogiai – per Londono, Honkongo ir kitų šalių akcijų biržas. Todėl be 1,1 trilijono dolerių tiesioginės skolos Kinijai, JAV netiesiogiai yra įsiskolinusios dar 900 milijardų dolerių. Visa JAV skola Kinijai gali siekti apie 2 trilijonu dolerių.
„Newsweek“ teigia, kad norėdami išvengti dolerio nuvertėjimo kinai yra priversti ir toliau pirkti JAV obligacijas. Tokiu būdų stengiamasi neprarasti savo investicijų, kurios nuvertėtų kartu su doleriu. Teigiama, kad tokia strategija kol kas pasiteisina, nes kiniškos prekės ir toliau išlieka konkurencingos JAV rinkoje. Tačiau jeigu JAV ekonomikos augimas sulėtės dar daugiau, Kinija gali susidurti su rimtomis problemomis.
Vis dėlto kinai jau dabar nebelaiko JAV obligacijų vertingomis. Kongreso patvirtintą planą Azijos galiūnės politikai regi tik kaip laikiną būdą išvengti katastrofos. Vos tik Kongresas patvirtino skolos limito kėlimo ir biudžeto deficito mažinimo planą, Kinijos naujienų agentūra išplatino pranešimą, kad Vašingtonas nesugebėjo neutralizuoti deficito bombos, o vietoj to keliais centimetrais prailgino degiklį.
Krizės naikina viduriniąją klasę2 psl. >>
KOMENTARAI (0)