, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
„The Washington Post“
Pelnas nereiškia darbo vietų Amerikoje
Dienraščio „The Washington Post“ teigimu, tie patys žmonės, kurie dalino prezidentui B. Obamai patarimus, kaip mažinti nedarbo lygį šalyje, perkelia savo gamyklas į užsienį.
JAV prezidento ekonomikos gaivinimo planas paremtas prielaida, kad atsigavęs privatusis sektorius kurs naujas darbo vietas. Tačiau ši strategija gali greit subliūkšti, mat ryšys tarp įmonių gerų rezultatų ir ekonomikos augimo yra smarkiai paveiktas globalizacijos proceso.
Jungtinių Valstijų prekybos departamento surinktais duomenimis nuo 1999 metų, įmonės sumažino savo JAV darbuotojų skaičių 3 milijonais, tačiau tam pačiam darbui atlikti pasamdyta 2,5 milijono žmonių užsienyje. Kompanijų pelnas jau grįžo į prieškrizinį lygį, tačiau nedarbas vis dar siekia 9,1 proc.
„Dalykas tas, kad JAV kompanijoms sekasi labai gerai, tačiau tai nereiškia, kad gerai sekasi pačiom Valstijoms“, – teigė Ekonominės strategijos instituto prezidentas Clyde’as Prestowitzius.
Kaip pavyzdys dienraštyje pateikta kompanija „General Electric“. 287 tūkstančiai jos darbuotojų dirba JAV, tačiau tai tėra 46 proc. visų kompanijos darbuotojų. Dar daugiau, 94 milijardus dolerių pajamų ši kompanija investuoja užsienyje.
Ekspertai teigia, kad norėdamos susigrąžinti investicijas Jungtinės Valstijos privalės sekti kitų šalių pavyzdžiu ir taikyti mokesčių lengvatas, nes tęsiantis tokioms tendencijoms darbo vietų kūrimas tik sunkės.
„Newsweek“
„Chrysler“ stebuklas
Automobilių gamintojas „Chrysler“ atsispyrė nuo ekonominės duobės dugno ir jau atidavinėja valstybės skolintus pinigus, teigiama žurnale „Newsweek“.
Pagrindine to priežastimi įvardijamas Sergio Marchionne, kompanijų „Fiat“ ir „Chrysler“ vadovas, po ekonominės krizės sugebėjęs apversti padėtį aukštyn kojom Detroite įsikūrusioje automobilių kompanijoje. Šiuo metu „Chrysler“ ne tik atsikovoja vis didesnę rinkos dalį, bet ir sugeba mokėti 7,6 mlrd. dolerių paskolą dažnesnėmis ir didesnėmis įmokomis, nei reikalaujama.
S. Marchionne sėkmės paslaptis – nuovokumas ir griežtumas. Lėšos buvo taupomos kitaip nei kitose įmonėse, darbuotojai nebuvo masiškai atleidinėjami, vietoj to buvo atsisakoma buvusių kompanijos savininkų „darbinių“ apartamentų, taip nukarpant išlaidas jiems išlaikyti. Naujasis kompanijos vadovas per šešis mėnesius sukūrė gamybos planą keleriems metams į priekį bei pakeitė kompanijos valdymo struktūrą.
„Žmonėms reikia leisti daryti klaidas, net jei tavo instinktai sako, kad jiems bus riesta“, – teigia pats S. Marchionne. Paklaustas, kaip sugebėjo per 2 metus pakelti kompanijos pardavimus 10 proc., jis atsakė: „Aš noriu, kad būtų gaminama tai, ką žmonės norės pirkti“.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)