, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Italijos žiniasklaida praneša, kad tikėtina, jog pasitraukiantį Silvio Berlusconi premjero kėdėje pakeis buvęs Europos komisaras Mario Monti.
Italijos prezidentas Giorgio Napolitano darsyk patvirtino, kad „nėra jokių abejonių, jog premjeras Silvio Berlusconi atsistatydins, kai tik bus priimtos biudžeto reformos“, rašo „Corriere della Sera“. Tokiu būdu jis ne tik privertė įsipareigoti S. Berlusconi neatidėlioti atsistatydinimo, bet ir siekia įtikinti biržas, jog S. Berlusconi politinė karjera tikrai baigta.
Tačiau tai ne vienintelis G. Napolitano taktinis žingsnis, siekiant nuraminti rinkas – lapkričio 9 d. senatoriumi iki gyvos galvos jis paskyrė Mario Monti – buvusį Europos komisarą, dabartinį Milano Bocconi universiteto vadovą, laikomą labiausiai gerbiamu ir pripažįstamu italu Europos verslo sluoksniuose. Tikėtina, kad šį sekmadienį G. Napolitano būtent jį paskirs naujuoju ministru pirmininku ir patikės jam suformuoti naująją vyriausybę, praneša Italijos dienraščiai.
Anot žurnalo „L‘Espresso“, S. Berlusconi teigia, jog pritartų G. Napolitano sprendimui paskirti buvusį Europos komisarą šalies premjeru. Tačiau tam smarkiai priešinasi Šiaurės lygos ir Vertybių Italijos politinės partijos. Šiaurės lygos narys Roberto Maroni pasisako už išankstinių rinkimų paskelbimą: „Šiaurės lygos pozicija yra aiški: reikia paskelbti rinkimus, nes patys žmonės turi nuspręsti, ką daryti. Jei G. Napolitano paskirs formuoti vyriausybę tokiam žmogui kaip M. Monti, kuris nepriklauso daugumai, Šiaurės lyga jo nepalaikys ir pereis į opoziciją“.
Vertybių Italijos partijos lyderis Antonio di Pietro taip pat teigia, kad „mūsų partija nepalaikys technokratinės vyriausybės, vadovaujamos M. Monti“. Tuo tarpu Demokratų partija bei Krikščionių ir centro demokratų sąjunga žada remti M. Monti kandidatūrą, jei tik tam pritars kitos partijos.
Pasak dienraščio „Il Fatto Quotidiano“, blogiausias įmanomas scenarijus būtų išankstinių rinkimų paskelbimas, kadangi tuomet pagrindinis dėmesys būtų skiriamas rinkimų kampanijoms, o sprendimai, kaip įveikti ekonominę krizę, patektų į antrą planą. Tuo tarpu S. Berlusconi pasiūlyta jo partijos „Laisvės tauta“ sekretoriaus Angelino Alfano kandidatūra gali neįtikinti rinkų, jog pastarojo ir S. Berlusconi vykdyta politika skirsis.
Pats M. Monti susitikime su G. Napolitano dėkodamas už suteiktą senatoriaus iki gyvos galvos statusą išreiškė aiškią poziciją, kad šalies augimui būtinos struktūrinės reformos, kurios atimtų privilegijas iš visų socialinių grupių. Be to, jo manymu, Italija turėtų sustiprinti savo vaidmenį Europos Sąjungoje ir glaudžiau bendradarbiauti su Prancūzija bei Vokietija, praneša „La Repubblica“.
KOMENTARAI (0)