, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Premjeras Mario Monti į gruodžio 5 d. pristatytą taupymo planą pamiršo įtraukti katalikų bažnyčią – jai ir toliau nebus taikomas turto mokestis, praneša Italijos dienraštis „Il Fatto Quotidiano“.
Kasmetinės bažnyčios pajamos yra beveik 2 milijardai eurų. Apytikriais skaičiavimais, Italijoje bažnyčiai priklauso apie 50 tūkstančių nekilnojamo turto objektų, iš jų apie 30 tūkstančių gali būti komercinės paskirties. Kadastro įstaiga niekada nėra atlikusi nuoseklaus šio turto surašymo, o svarbiausia – nenustatė šių objektų paskirties.
Kiekviena bažnyčios organizacija gali turėti nekilnojamojo turto, kuris yra nuomojamas arba naudojamas kitiems tikslams. Pavyzdžiui, Romoje net policijos komisariatai yra įsikūrę Vatikanui priklausančiuose pastatuose. Tokiam turtui irgi taikomos mokesčių lengvatos.
Dar 2004 m. Italijos aukščiausiasis teismas išaiškino, kad nuo turto mokesčio galima atleisti tik tuomet, jei nekilnojamasis turtas naudojamas su pamaldomis susijusiai veiklai. Tai reiškia, kad nuo mokesčio gali būti atleistos bažnyčios ar koplyčios, tačiau tik ne bankui išnuomotas Vatikanui priklausantis pastatas.
Tačiau 2005 metais premjero Silvio Berlusconi iniciatyva buvo priimtas prieštaringas įstatymas, nuo turto mokesčio atleidęs visus katalikų bažnyčiai priklausančius pastatus. Po metų Romano Prodi vyriausybės dėka atsirado įstatymas, kuriuo numatyta, kad nuo mokesčio bus atleisti tik tie pastatai, kurių paskirtis yra „išskirtinai nekomercinė“. Bet būtent žodis „išskirtinai“ leido bažnyčiai nemokėti mokesčių už turizmo, viešbučių, ligoninių, parduotuvių veiklai naudojamas patalpas – užteko jų viduje įrengti koplyčią.
Skaičiuojama, kad 30 tūkstančių komercinės paskirties bažnyčios objektų pritaikyta lengvata kasmet yra verta 2,4 mlrd. eurų. Pridėjus kitas mokesčių lengvatas, suma išaugtų iki 4 mlrd. eurų.
Rugsėjo pabaigoje Europos Sąjunga paskelbė ketinanti pradėti formalų tyrimą dėl to, ar valstybių teikiama parama neiškraipo konkurencijos.
KOMENTARAI (0)