, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Viso pasaulio rinkos atsiduso, kai Graikijos politikai susitarė dėl naujų taupymo priemonių, kurių įgyvendinimas leis gauti tarptautinę paramą, kuri padės išvengti šalies bankroto,– rašo „The New York Times“.
Tačiau graikai nesidžiaugia dėl dar griežtesnių taupymo priemonių. Nedarbo lygis šalyje pasiekė 21 proc., o ekonomika ir toliau traukiasi. Didžioji dalis visuomenės yra įsitikinę, kad užsienio rekomendacijos mažinti minimalų darbo užmokestį ir karpyti viešojo sektoriaus išlaidas tik įstums šalį į dar sunkesnę krizę.
Atėnų skolai pasiekus 160 proc. BVP, užsienio kreditoriai reikalauja išlaidų mažinimo. Teigiama, kad darbo užmokestis Graikijoje neatspindi šios šalies galimybių, o sumažinus minimalų atlyginimą pakils šalies konkurencingumas Eurozonoje. „Jei gyveni virš savo galimybių, vienintelė išeitis susitvarkyti su augančiomis sąskaitomis – išlaidų mažinimas,– situaciją komentavo „Commerzbank“ vyriausiasis ekonomistas Jorgas Krameris.– Nėra kitos išeities, kaip tik sumažinti išlaidas ir gyventi pagal turimas pajamas“.
Vis dėlto tokia logika graikų neguodžia. Pagal naująjį taupymo planą privataus sektoriaus darbuotojų atlyginimų augimas bus įšaldytas iki nedarbo lygis šalyje nukris žemiau 10 proc., o viešojo sektoriaus darbuotojai neteks dalies garantijų. Dar daugiau, iki 2015 metų valstybės tarnautojų kiekis turės sumažėti bent 150 000.
Europos Komisija, Europos centrinis bankas ir Tarptautinis valiutos fondas – graikų vadinami „troika“, kai kurių ekonomistų nuomone, taupymo priemones siūlo pačiu netinkamiausiu laiku. Graikijos ekonomika nuo 2009 iki 2011 metų susitraukė 12 proc. ir tikėtina, kad mažės bent 6 proc. šiais metais. „Jų metodai yra teoriniai ir aiškiai prasilenkia su tikrove,“ – „troikos“ pasiūlymus komentavo Graikijos Darbo instituto vadovas Savas Robolis.
KOMENTARAI (0)