, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Spalio 31 dieną pasibaigus aštuonerių metų kadencijai postą paliko Europos centrinio banko prezidentas Jeanas Claude’as-Trichet. Pasitraukus šiam prancūzui, o į jo kėdę atsisėdus italui Mario Draghi, prasidėjo trintis tarp Italijos ir Prancūzijos. Mat pastarosios įtaka ECB sumažėjo, o Italijos – išaugo.
Kokios bus pasekmės pakilus įtampai tarp „lotynų sesučių“, kaip dažnai Italiją ir Prancūziją vadina pastarosios prezidentas Nicolas Sarkozy, priklausys nuo ECB valdybos nario italo Lorenzo Bini Smaghi.
Prancūzija atkakliai reikalauja, kad Italija laikytųsi susitarimų, o Italijos premjeras Silvio Berlusconi darsyk viešai paprašė ECB valdybos nario L. B. Smaghi atsistatydinti, praneša Italijos dienraštis „Corriere della Sera“.
2005 m. L. B. Smaghi buvo paskirtas ECB valdybos nariu, o jo mandatas baigiasi 2013 m. Tačiau, pagal S. Berlusconi ir N. Sarkozy susitarimą, L. B. Smaghi iki šių metų pabaigos turi užleisti postą prancūzų atstovui mainais už tai, kad birželį ECB vadovu buvo paskirtas italas M. Draghi, pareigas pradėjęs eiti šį mėnesį.
J. C. Trichet palikus ECB vadovo postą, Prancūzija prarado vienintelį savo atstovą ECB viršūnėse, tuo tarpu Italija jų turi jau du. Todėl dabar N. Sarkozy siekia, kad būtų atstatyta pusiausvyra.
Bėda tame, jog S. Berlusconi pažadėjo prancūzams tai, kas viršija jo kompetenciją: nacionalinės vyriausybės negali daryti įtakos ECB valdybos sudėčiai bei reikalauti, kad jų nariai atsistatydintų, teigia „Corierre della Sera“.
ECB pareigūnai gina L. B. Smaghi ir skatina jį likti savo poste iki savo įgaliojimų pabaigos, tokiu būdu siekdami kartą ir visiems laikams įrodyti, jog ECB yra nepriklausoma institucija. Italą valdybos narį palaiko ir Italijos prezidentas Giorgio Napolitano, kuris apgailestauja, kad tokiam delikačiam klausimui teikiama tiek daug viešumo.
KOMENTARAI (0)