, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Britai šią savaitę labiausiai užsiėmę telefoninio šnipinėjimo skandalu, tačiau laiko lieka ir problemoms užsienyje. Politikai kertasi dėl euro zonos gelbėjimo planų bei nerimauja dėl atsakomybės už karo nusikaltimus Irake. Galiausiai netikėtai prabylama apie imigrantus iš Rytų Europos, kurie tariamai „atima“ darbo vietas iš jaunų britų.
„Financial Times“
Britų darbdaviai renkasi imigrantus
Jungtinės Karalystės dar bo ir pensijų sekretorius klausimais Iainas Duncanas Smithas paragino britų darbdavius įdarbinti daugiau britų kilmės jaunimo vietoj to, kad samdytų imigrantus darbuotojus. Šį jo pasiūlymą neigiamai įvertino ne tik teisininkai, kurie įžvelgė diskriminaciją, tačiau ir patys darbdaviai.
Pastarieji atrėžė, kad jauniesiems britams neretai trūksta ne tik įgūdžių, bet ir tinkamo požiūrio į darbą, bei apragino vyriausybę susitelkti ties švietimo sistemos reformomis, o ne tuščiai pamokslauti.
Britų prekybos rūmų generalinis direktorius Davidas Frostas pareiškė, kad darbdaviai „tikisi, jog jauni žmonės ateis gebėdami skaityti, rašyti ir bendrauti bei turėdami stiprią darbo etiką“, tačiau esą taip būna toli gražu ne visada. Tad nenuostabu, jog darbdaviai laisvas darbo vietas užpildo imigrantais iš Rytų Europos, kurie, anot D. Frosto, yra „įgudę, puikiai kalba angliškai ir, kas svarbiausia, nori dirbti“.
Konservatoriaus sekretoriaus I. D. Smitho žodžių išsigynė ir valdančioji konservatorių partija, pareiškusi, kad šis išsakęs savo asmeninę nuomonę, nors ir susijusią su dabartinės valdžios politika, kuri siekia „išlaisvinti žmones iš pašalpų sistemos gniaužtų“ ir „pastatyti į eilę prie darbo“. Kita vertus, premjeras Davidas Cameronas pareiškė, kad tai nereiškia, jog bedarbiai britai bus laikomi pranašesniais nei imigrantai – verslas pats turi spręsti, ką samdyti.
Darbo rinkos ekspertai buvo nustebinti nacionalistinių ministro pareiškimų, kurie neturi racionalaus pagrindo, nors gal ir atspindi visuomenės daugumos nuomonę. Nacionalinio ekonomikos ir socialinių tyrimų instituto direktorius Jonathanas Portesas patvirtino, kad nesama jokių įrodymų, jog dėl imigrantų mažėtų britų galimybės įsidarbinti.
„The Telegraph“
Dėl skandalo bus uždarytas populiarus laikraštis
Populiariausias Jungtinės Karalystės bulvarinis laikraštis „The News of the World“ šią savaitę priverstas užsidaryti, nes jo savininkai siekia nutraukti milžinišką skandalą, kilusį dėl telefoninių balso pašto žinučių pasiklausymo. Sprendimas esą buvo priimtas dėl „nežmoniško“ kai kurių įtariamų darbuotojų elgesio. Manoma, kad taip žiniasklaidos magnatas Rupertas Murdochas, kuriam priklauso leidinį valdanti „News International“, mėgina gelbėti savo korporacijos įvaizdį.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)