, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Šią savaitę Didžiosios Britanijos žiniasklaida skaičiavo, kiek šaliai kasmet kainuoja prastas oro susisiekimas su besivystančiomis šalimis. Britų pasipiktinimą sukėlė teisingumo pamoka iš Strasbūro, kandžiomis replikomis palydėta naujoji Didžiosios Britanijos savireklamos kampanija. O knygynuose pasirodžiusi J. Assange‘o autobiografija neapsiėjo be skandalo.
Mažiau skrydžių – mažiau pinigų
Nepakankama aviacijos infrastruktūra britų verslui ateityje gali atnešti net 14 mlrd. svarų nuostolių. Ekonomikos tyrimų ir konsultacijų bendrovė „Frontier Economics” atliko analizę ir paskaičiavo, kad būtent tiek nuostolių bus patirta per ateinantį dešimtmetį, jeigu Didžioji Britanija nepagerins susisiekimo su besivystančios ekonomikos valstybėmis, rašo „Financial Times”.
Ir taip perkrautas Londono Heathrow oro uostas nebepajėgtų aptarnauti dar didesnio skrydžių srauto. Jau dabar britai kasmet netenka 1,2 mlrd. svarų sterlingų (4,7 mlrd. litų) pelno, kuris atitenka kitoms Europos šalims, pavyzdžiui, Prancūzijai ar Vokietijai.
Įmonė BAA, didžiausia oro uostų akcininkė Britanijoje, kuriai priklauso ir Heathrow, ir kuri užsakė tyrimus dėl šalies patiriamos ekonominės žalos, ragina vyriausybę kuo greičiau imtis „patikimos aviacijos politikos“. Tai esą būtina norint paskatinti bendradarbiavimą su tokiomis sparčiai augančiomis ekonominėmis galiomis kaip Kinija.
Britai kasmet netenka 1,2 mlrd. svarų sterlingų (4,7 mlrd. litų) pelno, kuris atitenka kitoms Europos šalims, pavyzdžiui, Prancūzijai ar Vokietijai.
„Frontier Economics“ tyrimas atskleidė, kad Didžiosios Britanijos prekybos su šalimis, kurios turi susisiekimo tiesioginiais skrydžiais galimybę, apimtys yra net 20 kartų didesnės, palyginti su valstybėmis, į kurias skraidoma rečiau ar visai neskraidoma.
Esamos Heathrow infrastruktūros nepakanka didesniam skrydžių skaičiui. Jau dabar šis oro uostas aptarnauja mažiau kasdienių skrydžių į besivystančias šalis nei Frankfurto ar Paryžiaus oro uostai. Pavyzdžiui, Heathrow neturi tiesioginio susisiekimo su didžiausiu Kinijos pramonės centru – Guangdžou miestu.
Turint galvoje augantį besivystančių valstybių svorį ir įtaką pasaulyje, nenuostabu, kad ateityje tai britams gali labai brangiai kainuoti.
EŽTT neleido deportuoti prievartautojo
Didžioji Britanija negali deportuoti Nigerijos piliečio, kuris buvo pripažintas kaltu dėl išprievartavimo, rašo „The Guardian“. Tokį sprendimą paskelbė Europos žmogaus teisių teismas (EŽTT), įvertinęs, kad deportacija pažeistų vyro teisę į šeimyninį gyvenimą.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)