, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Eiliniai britai rimtai svarsto apie tai, kad reiktų grąžinti fizines bausmes į mokyklą. Tuo tarpu valdžia susirūpino, kaip sutramdyti negyvenamų būstų „užgrobėjus“ – „skvoterius“. Vyriausybė taip pat ketina apriboti nemokamos teisinės pagalbos teikimą įtariamiems nusikaltėliams. Ir visa tai – ekonominio sąstingio atmosferoje.
Britai norėtų sugrąžinti rykštę į klases
Net apie 49 proc. britų tėvų ir mamų mano, kad fizinių bausmių sugrąžinimas į mokyklą padėtų susitvarkyti su pačiais didžiausiais prasižengėliais, rašo „The Daily Telegraph“. Tai paaiškėjo apklausus 2000 tėvų ir 530 vaikų visoje Didžiojoje Britanijoje.
Didžioji dauguma gimdytojų taip pat palaiko ir dažnesnį „klasikinių“ disciplinuojančių priemonių, tokių kaip palikimas po pamokų ar laikinas pašalinimas, taikymą.
Apklausos rezultatai pasirodė tuo pačiu metu, kai švietimo ministras Michaelis Gove’as viešai pareiškė, kad suaugusiųjų autoritetas daugumoje mokyklų yra visai sunykęs, todėl mokytojams tenka skirti daugiau laiko ir pastangų moksleiviams suvaldyti negu juos mokyti.
„Maždaug kas ketvirtas jaunas mokytojas per pirmus kelerius darbo metus nusprendžia keisti profesiją. Tai didžiulė talentų netektis“, – teigia Michaelis Wilshawas, Mossbourne’o bendruomenės mokyklos direktorius, ir kaltina dėl to moksleivių patyčias. Fizinės bausmės Didžiosios Britanijos mokyklose buvo uždraustos 1986 metais.
Visgi nepaisant didelės dalies tėvų palaikymo ir net dalies moksleivių pritarimo, Švietimo ministerija neketina sugrąžinti rykštės į mokyklas. Vietoj to norima leisti mokytojams fiziškai suvaržyti pačių agresyviausių moksleivių elgesį bei apieškoti vaikus, įtariamus nešiojantis cigaretes ar kitus draudžiamus daiktus.
Chrisas Keatesas, pasaulinės mokytojų profesinės sąjungos generalinis sekretorius, pareiškė, kad fizines bausmes supa tam tikras „efektyvumo mitas“, kuris esą niekada nebuvo pagrįstas tikrove. Anot C. Keateso, moksleivių elgesys mokykloje pastaraisiais dešimtmečiais netgi gerokai pagerėjo nuo tų laikų, kai fizinės bausmės vis dar buvo plačiai praktikuojamos.
„Skvoteriai“ okupavo ministro namus
Prie teisingumo ministro Keno Clarko namų Londone susirinkę vadinamieji „skvoteriai“ protestavo prieš planuojamą nelegalaus pastatų apgyvendinimo kriminalizavimą Didžiojoje Britanijoje, rašo „The Guardian“. Šiuo metu tai traktuojama kaip civilinis pažeidimas.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)