, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Neseniai nuvilnijusios riaušės britams „atvėrė akis“. Pasak britų spaudos, panašu, kad augantis nedarbas verčia griežti dantį ant plūstančių imigrantų. Pilietinių teisių aktyvistai nerimauja, kad riaušių dalyviams bus skirtos „pavyzdinės“ – pernelyg griežtos – bausmės. Britai su nerimu stebi euro zonos krizę, kuri nežada greito išsigelbėjimo nuo šalį slegiančių ekonominių problemų. Be kita ko, atsipūsti neduoda ir Afganistanas, kur talibai savitai nusprendė pažymėti nepriklausomybės dieną.
Imigrantai kaltinami dėl britų nedarbo
Nuo tada, kai Davidas Cameronas užėmė premjero postą, darbą turinčių darbingo amžiaus britų šalyje sumažėjo 100 tūkst, rašo „Daily Mirror“. Per tą patį laiką apie 300 tūkst. užsieniečių sėkmingai rado darbą Didžiojoje Britanijoje. Bendras imigrantų darbuotojų skaičius pasiekė rekodines 4,1 mln. aukštumas.
Darbo ir pensijų sekretorius Iainas Duncanas Smithas įspėjo Vyriausybę, kad šį atsidurs padėtyje be išeities, jeigu nesugebės laiku reaguoti ir sugrąžinti britus į darbo vietas. Mat naujausi statistiniai duomenys rodo, kad imigrantai ne tik užėmė visas per pastaruosius metus sukurtas naujas darbo vietas, bet ir padarė 100 tūkst. britų priklausomais nuo socialinių išmokų.
I. D. Smithas netgi pareiškė, kad Didžiosios Britanijos miestuose nuvilnijusios riaušės buvo naudingos tuo, kad gali priversti vyriausybę atsimerkti ir imtis radikalių socialinės apsaugos sistemos reformų. „Tai tik blogėja, – pareiškė jis interviu žurnalistams. – Tai blogėja, nes mes susiduriame su problema mėgindami pakeisti grupę žmonių, kuri vis menkiau sugeba dirbti“.
Pasak ministro, jeigu nepavyks sustabdyti imigrantų darbininkų srauto, jaunieji britai bus pasmerkti ir toliau gyventi kaip valstybės išlaikytiniai. Jis paragino britų verslininkus suteikti dar vieną šansą jauniems britams ir mažiau remtis darbo jėga iš užsienio. Nors anksčiau tokie jo pareiškimai sulaukdavo pasipiktinimo iš visuomenės, dabar I. D. Smithas, rodos, sulaukia palaikymo.
Seras Andrew Greenas, Migracijos stebėjimo centro vadovas, irgi pareiškė, kad „toliau neįmanoma neigti, jog imigracija daro įtaką britų darbininkų galimybėms. Akademikai ekonomistai pernelyg ilgai tai neigė“. Nedarbas Didžiojoje Britanijoje nuo balandžio iki birželio netikėtai šoktelėjo iki 2,5 mln., t.y. nuo 7,7 proc. iki 7,9 proc. Manoma, kad per ateinančius metus bedarbių skaičius išaugs dar 150 tūkstančių.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)