, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Neregėtų karščių kamuojami britai skundžiasi dėl prastos gyvenimo kokybės, nenori mokėti socialinių išmokų bedarbiams imigrantams, baiminasi dėl rekordiškai mažo įvaikintų vaikų skaičiaus šalyje ir ragina „Facebook” griežčiau vertinti vartotojų komentarus.
ES verčia britus išlaikyti imigrantus
Europos Komisija (EK) įspėjo Didžiąją Britaniją, kad imsis teisinių priemonių, jei ši nesumažins apribojimų užsienio piliečiams gauti socialines išmokas nedarbo atveju. Socialinės apsaugos sfera ilgą laiką buvo Bendrijos narių vidaus reikalas, tad nenuostabu, jog EK pastabos sukėlė tikrą furorą, rašo „The Daily Telegraph“.
Didžiosios Britanijos politikai tvirtina, kad EK spaudimas britų mokesčių mokėtojams reiškia papildomas 2,5 mlrd. svarų sterlingų išlaidas. Tiek pinigų prireiks išmokoms vadinamiesiems „socialiniams turistams“, t. y. ES piliečiams, gyvenantiems šalyje, tačiau nemokantiems mokesčių ir neskubantiems susirasti darbo. Baiminamasi, kad tai gali apskritai sužlugdyti valdančiosios koalicijos planuojamą socialinės apsaugos reformą.
Darbo ir pensijų ministras Iainas Duncanas Smithas atvirai išrėžė, kad esą EK veiksmai yra tik dalis platesnių užmojų, kuriais „nerinktas ir niekam neatsakingas“ Europos valdantysis elitas siekia primesti savo galias Didžiajai Britanijai.
EK ginčija Didžiosios Britanijos socialinės apsaugos teisės aktus, tvirtindama, kad jie neteisėtai diskriminuoja užsieniečius.
„Šis savotiškas žemių užgrobimas gali nulemti tikrą nacionalinių valstybių suluošinimą, tad mes su tuo kovosime“, – pareiškė jis „The Daily Telegraph“.
Tuo tarpu EK ginčija Didžiosios Britanijos socialinės apsaugos teisės aktus, tvirtindama, kad jie neteisėtai diskriminuoja užsieniečius.
Tam, kad galėtų tikėtis išmokų, ES piliečiai privalo atlikti „teisės apsigyventi“ Didžiojoje Britanijoje testą. Komisijos nuomone, testas yra pernelyg sudėtingas, tad ragina britus taikyti švelnesnes priemones.
EK pareiškė, kad duoda Didžiajai Britanijai du mėnesius sutvarkyti įstatymus pagal Bendrijos standartus, antraip ES vykdomoji valdžia gali nuspręsti kreiptis į ES Teisingumo teismą. Tai įsiutino konservatyvius britų politikus, kurie kaip niekada aštriai užsipuolė ES dėl esą ardomų esminių saitų tarp valstybės ir mokesčių mokėtojų. Visgi lig šiol pavyzdžiai parodė, kad britų vyriausybė yra beginklė prieš EK nutarimus.
Britai Europoje gyvena blogiausiai2 psl. >>
KOMENTARAI (0)