, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
JAV spaudoje analizuojama, kad turistai iš besivystančių šalių galėtų paskatinti greičiau suktis svarbiausią šalies ekonomikos variklį – vidaus rinką, kuris stringa dėl aukšto nedarbo lygio ir skurstančios viduriniosios klasės. Tačiau amerikiečiams nerimo kelia ir kol kas nesuvaldoma Europos šalių skolų krizė, kurią sunkiausioje padėtyje atsidūrusi Graikija mėgina įveikti tik protestais ir masiniais streikais.
Valstijos daugiau vartotojų ieško užsienyje
JAV ilgą laiką importavo maistą, kurą ir techniką, tačiau panašu, kad reikia naujo tipo prekės – vartotojų, rašo „The Washington Post“.
Įstatymų leidėjai, verslininkai ir Baltųjų Rūmų atstovai peršasi ekonomiškai augančių šalių, tokių kaip Kinija, Brazilija ar Indija, vartotojams, taip siekdami pripildyti šalies prekybos centrus ir palengvinti naštą paskutinius centus taupantiems amerikiečiams.
Potencialūs vartotojai viliojami įvairiausiomis nuolaidomis, grožio konkursais ir pažadais suteikti lengvatinę vizą. Tikimasi, kad tokie veiksmai sukurs 1,3 mln. darbo vietų ir 859 mlrd. dolerių papildys Jungtinių Valstijų biudžetą.
„Jie yra tarsi mažasis ekonomikos gelbėjimo planas“, – teigė Nacionalinės mažmeninės prekybos federacijos viceprezidentas Davidas Frenchas.
Potencialūs vartotojai viliojami įvairiausiomis nuolaidomis, grožio konkursais ir pažadais suteikti lengvatinę vizą.
Tokios tendencijos išryškina JAV priklausomybę nuo šalių, kurios visai neseniai buvo laikomos trečiojo pasaulio regionais.
„Užsienio pirkėjų poreikį galima paaiškinti tuo, kad ilgalaikis JAV ekonomikos variklis – vidaus rinka – stringa dėl aukšto nedarbo lygio ir skurstančios viduriniosios klasės“, – rašoma dienraštyje. Pernai JAV bendrasis vidaus produktas paaugo vos 3 proc., o Kinijos ir Indijos ekonomikos prieaugis siekė 10 proc., Brazilijos – 7,5 proc.
Nestabili pasaulio rinkų padėtis pirmą kartą įspraudė Jungtines Valstijas į prašančiojo rėmus. Kitą mėnesį tikimasi sulaukti pirmosios JAV reklaminės kampanijos, kuri, kaip planuojama, privilios daugiau pasiturinčių turistų. Prekybos sekretorė Rebecca Blank sakė, kad teigiami turizmo rodikliai automatiškai pakeltų eksporto rodiklius.
„The Washington Post“ tikėtiną eksporto augimą aiškina tuo, kad nors užsieniečiai įsigyja prekes Jungtinėse Valstijose, teisiškai tai laikoma eksportu. Tokio tipo eksportas JAV šiemet jau atnešė 87 mlrd. dolerių.
Antroji recesijos banga juda Europos link2 psl. >>
KOMENTARAI (0)