, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Prancūzijos spauda Lietuvos priekaištų Austrijai dėl paleisto Michailo Golovatovo neišgirdo, tačiau mūsų šalies institucijų kad ir netyčiniai žaidimai su ugnimi Baltarusijos žmogaus teisių aktyvisto Alesiaus Beliackio atveju neliko nepastebėti. Šią savaitę prancūzai taip pat domisi Rusijos gyventojų nuotaikomis praėjus dvidešimčiai metų po Maskvos pučo. Iš šalies žiniasklaidos akiračio vis nedingsta Libijos konfliktas ir šios laukianti ateitis.
Dėl Lenkijos ir Lietuvos suimtas Baltarusijos opozicijos atstovas
„Le Monde“ rašo, kad Varšuva ir Vilnius nesiliauja atsiprašinėti, tačiau Alesiui Beliackiui gresia septyneri metai nelaisvės. Aštuonis mėnesius nuo naujos represijų bangos, kuri prasidėjo po gruodžio mėnesį vykusių prezidento rinkimų, kenčiančios Baltarusijos opozicinės jėgos nenusipelnė tokio likimo smūgio, šią savaitę skelbia „Le Monde“.
Lenkija ir Lietuva, kurios Europos Sąjungoje visada buvo pačios karščiausios baltarusių opozicijos šalininkės, ne savo noru pagelbėjo Aliaksandro Lukašenkos autokratiniam režimui, kuris ėmėsi sankcijų prieš „vieną drąsiausių šalies žmogaus teisių gynėjų“ – organizacijos „Vesna“ vadovą A. Beliackį.
„Le Monde“ primena, kad jis buvo suimtas šių metų rugpjūčio 4 d. Minske dėl mokesčių slėpimo. Rugpjūčio15 d. A. Beliackio laikinas suėmimas buvo pratęstas dar dviem mėnesiams, o iš viso jam gresia septyneri metai nelaisvės.
Baltarusijos režimas A. Beliackį kaltina tuo, kad šis užsienio banko sąskaitose sukaupė nemenkas pinigų sumas, kurios padėjo finansuoti organizacijos „Vesna“ veiklą ir remti opozicines jėgas. Regis, nieko keista, nes šalies valdžia administraciniais būdais pasistengia visoms priešiškomis laikomoms organizacijoms gyvenimą paversti neįmanomu, ironizuoja dienraštis. Tačiau šįkart Minskui pagelbėjo teisinis bendradarbiavimas tiek iš Lietuvos, tiek iš Lenkijos pusės.
Pasak „Le Monde“, nors Vilniaus ir Varšuvos pareigūnų žandai rausta, žala jau padaryta. „Aš atsiprašau visos Lenkijos Respublikos vardu“, – tokie žodžiai pasirodė šalies užsienio reikalų ministro Radeko Sikorskio internetiniame „Twitter“ puslapyje. Premjeras Donaldas Tuskas kalbėjo apie „idiotišką situaciją ir skandalingą klaidą“. Lenkijai, kuri pirmininkauja ES iki šių metų pabaigos, tenka ypač apgailestauti, nes santykiams su rytiniais kaimynais ji buvo suteikusi prioritetinį statusą.
„Le Monde“ pabrėžia techninį A. Beliackiui pakenkusios klaidos aspektą. Vienas Varšuvos generalinės prokuratūros atstovas dėl to atsistatydino, kitas buvo atleistas, trečias išsaugojo savo postą. „Le Monde“ mini ir Lietuvos teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus pasiaiškinimą, kad viskas atsitiko dėl administracinės klaidos: vasario mėnesį Minskas pateikė eilinį prašymą, o tokių gaunama maždaug apie 500 per metus.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)