, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Šiandien, vestuvių dieną atsidarius vieno didžiausių britų dienraščių „Guardian“ portalą pirmiausia matomas didžiulis naujienų apie Williamo ir Catherine (Kate) Middleton vestuves blokas. Jo kampe nedidelėmis raidėmis parašyta: „respublikonams spausti čia“. Ši nuoroda uždaro bloką lygiai taip pat, kaip uždaromos portaluose iššokančios reklamos. Nelieka nė kvapo vestuvių, princų ir princesių. Jei norite grįžti prie karališkųjų įvykių, kampe susirandate „rojalistams spausti čia“.
Vienas iš šių laikų monarchijos paradoksų yra tas, kad karaliai ir karalienės nebeturi galių, tačiau simboliškai ir net fiziškai yra viešoji nuosavybė. Jie gali mėgautis visais malonumais, išskyrus galimybę rinktis, kaip nugyventi savo paties gyvenimą. Todėl jauni Europos aristokratai, kurie buvo laikomi potencialiai tinkamais kandidatais į Bekingemo rūmus, jau kurį laiką verčiau greičiau neria į santuoką nei laukia, kol pajus spaudimą prisijungti prie britų monarchų šeimos.
Buvusios imperijos karališkosios šeimos šventė yra populiariausias įvykis televizijos istorijoje. Manoma, kad šiandien į karališkąsias vestuves paspoksoti ant televizijos kupsto užsiropš 2 mlrd. pasaulio gyventojų, ir dar 400 mln. žvilgtels per internetą. Jei taip, tai šį įvykį pamatys beveik 35 proc. žmonijos.
Pirmuosius žmogaus žingsnius Mėnulyje 1969 metais stebėjo 600 mln. žmonių, princo Williamo tėvų Charleso ir Dianos vestuves 1981 metais – 750 mln. Pastarasis įvykis buvo žiūrimiausia to laikmečio tiesioginė televizijos transliacija.
Tarp pastarojo dvidešimtmečio transliacijų britų karališkosios šeimos įvykiai yra žymiai populiaresni nei didžiausi sporto renginiai ar kiti įstabūs įvykiai. 2008 metų olimpinių žaidynių atidarymas Pekine sutraukė 1 mlrd. žiūrovų, kaip ir pernykštis Čilės angliakasių išlaisvinimas iš šachtos, kur jie buvo įstrigę 69 dienas. Princesės Dianos laidotuves 1997 metais stebėjo dvigubai daugiau – 2 mlrd. žmonių.
Šešias valandas truksiančią vestuvių ceremoniją televizijos apipynė specialiais vaidybiniais ir dokumentiniais filmais, realybės šou ir laidomis.
JAV interneto žiniasklaidoje naujienos apie vestuves sudarė pustrečio karto didesnį procentą nuo visų naujienų nei Jungtinėje Karalysėje, atitinkamai 0,2 proc. ir 0,08 proc.
Du specializuoti JAV vestuvių kanalai per penkias dienas iki renginio parodė 109 valandas su karališkąja švente susijusių laidų, tarp jų ir „Kaip susituokti su princu“, duodančia patarimus visiems to pageidaujantiems (pavyzdžiui, negulti į lovą per pirmąjį pasimatymą). Vienas kanalas į Britaniją išsiuntė moterų pulką dalyvauti realybės šou „Kaip būti princese“. Tai savotiška mėlynojo kraujo stovyklą, kurioje moterys galės laimėti pinigų ir pašokti su princu iš Europos.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)