, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Naujai besikurianti Lietuvos žaliųjų sąjūdžio partija (LŽSP) spaudoje vadinama „valdininkų projektu“. Tokie įtarimai pasipylė po praėjusį šeštadienį vykusios konferencijos „Žaliasis kelias – keiskimės kartu“, kurioje esą dalyvavo ir Aplinkos ministerijos (AM) atstovai. Patys žalieji teigia, kad tarp valstybės tarnautojų irgi pasitaiko idealistų, o sąmokslo teorijos neturi realaus pagrindo.
LŽSP iniciatyvinės grupės pirmininkas Juozas Dautartas sako, kad jokio pagrindo įtarinėjimams dėl galimo „valdininkų projekto“ nėra. „Bet kokioje ministerijoje pilna partijų atstovų, tačiau dėl to niekas nesijaudina“, – sako J. Dautartas. Anot jo, naujosios žaliųjų partijos veikloje kol kas dalyvauja tik du Aplinkos ministerijos atstovai, įskaitant jį patį.
Žaliųjų iniciatyvinės grupės narys Linas Kranauskas irgi tvirtina, kad tokia „isterija“ niekuo nepagrįsta, kaip ir kiti įtarinėjimai, esą tai „Zigmo Vaišvilos prisikėlimas“, ar „Artūro Paulausko naujas projektas“, skirtas užimti valdžią. „Į žaliųjų partiją renkasi idealistai. Kad ir kokių čia būtų lunatikų, jie bet kuriuo atveju idealistai“, – sako L. Kranauskas. Kilusį ažiotažą jis siejo su visuomenėje apskritai paplitusia „alergija partijoms ir politikai“.
Sieks darnios raidos
Vienas iš žaliųjų partijos iniciatorių L. Kranauskas sako, kad pradėjo skleisti šią idėją dar leisdamas ekologiškos kultūros leidinį „Ozonas“. „Tuo metu sužinojome, jog žaliųjų partijos iniciatyvą puoselėja ir Juozas Dautartas iš Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento. Susitikome su juo ir nusprendėme sujungti jėgas. Taip jaunimo flangas susidūrė su vyresniuoju flangu, kuriame daugelis iš tikrųjų dirba įvairiose institucijose”, – neilgą LŽSP istoriją pasakoja L. Kranauskas.
„Į žaliųjų partiją renkasi idealistai. Kad ir kokių čia būtų lunatikų, jie bet kuriuo atveju idealistai“, – sako L. Kranauskas.
Tarp partijos iniciatorių yra ir Sąjūdžio metų „žalieji“ Saulius Pikšrys bei Saulius Lapienis. Dar viena iniciatorė – AM Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamento specialistė Gintarė Dubickaitė. LŽSP deklaruoja siekianti „stiprios socialinės politikos programos, atskirtį mažinančių progresinių mokesčių, nekilnojamo turto mokesčio, tolerancijos, lygių galimybių ir darnios raidos idealų“.
„Žaliuoja“ ir tradicinės partijos
Daugumoje Europos Sąjungos šalių galima rasti sėkmingai veikiančią ar net valdančiųjų koalicijai priklausančią žaliųjų partiją. Geriausias pavyzdys – Vokietijos „Die Grünen“, kuri nuo devinto dešimtmečio yra trečioji partija šalies partinėje sistemoje ir reali politinė jėga. Lietuvoje žalioji partija, nors ir yra įregistruota, realiai neveikia. Šią nišą dabar ir tikisi užpildyti naujoji LŽSP.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)